Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pálinka ugyanaz, mint a...

A pálinka ugyanaz, mint a vodka csak van íze?

Figyelt kérdés

Mennyire ismertek a magyar pálinkák külföldön?

Mi a véleményed a magyar pálinkáról?

Melyik ország gyárt pálinkákat, vagy melyik fogyassza "erősen"?

pl: az oroszok a vodkát, németek a sört.


2010. márc. 18. 17:41
 1/9 anonim válasza:
94%

Mivel a pálinka magyar ital (levédett minden anyám kínja) ezért pálinkát mi gyártunk. És mi is fogyasztjuk a legerősebben. :)

Mivel mi is csinálunk pálinkát így nekem csak jó véleményem van a magyar pálinkáról (és még mindig ne keverjük össze a bolti kommerszt az igazival ami 50 fok felett kezdődik)

A pálinka és a vodka nem ugyan az.

A pálinka (jobb esetben nem a kommersz vacak) gyümölcsből készül.

Ezzel szemben a vodka burgonyából vagy valamilyen gabonából(rozsból, árpából, búzából) készül. Az hogy van gyümölcsös vodka az annyit jelent hogy pl a szabadegyházai szeszgyárban tesznek bele aromát.


Egyébként ismertek a magyar pálinkák külföldön, csak a sok kákabelű akik mindenféle lónyálon élnek nem bírják mert igencsak mar (olyan mint egy nyomjelző). :)

2010. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A pálinka gyümölcsböl készül,a vodka krumpliból.

A pálinkát máshol is ísmerik és készitik, az elözö véleményével ellentétben NEM magyar találmány.


Külföldön nem igazán ismert a magyar pálinka, márcsak azért sem, mert gyakorlatilag csak pancsolt valamit lehet kapni (Németországban élek, és akartam ide hozni ismerösnek igazi "Kecskeméti fütyülös barackpálinkát", de szeremcsére elolvastam az összetételét: tisztaszesz, aroma... - és egyböl lemondtam róla)

2010. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Legyünk őszinték, Magyarországon is csak pancsolt löttyöket lehet kapni a boltokban, pálinka címén. Mint az előttem szóló is írja, még a márkásabbnak tűnő is úgy látott gyümölcsöt, mint én most itt, ültömben a monitor előtt.
2010. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A házi is "pancsolt"?
2010. márc. 19. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Eég sok házi is - legalább is már többször kaptam háziként olyat, aminek csak élesztöize volt, és igy ihatatlan.

Egyébként a kérdezö biztosan nem házi pálinkától it, amikor az érdekli, hogy külföldön mennyire ismert.

2010. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok a pálinkával, hogy mindegy milyen, csak jó íze legyen!

A másik amit szeretek: vodka+naracs

2010. márc. 19. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A "házi" nem egyet jelent a "bolti"-val!

A házipálinka is készülhet bármiből, de aki ad magára, az igazából gyümölcsből készíti. Szóval, bármi, ami erjed+cukor, és erjesztő anyag+idő és energia=jobb esetben valamiféle alkohol.


Na de a pálinka! az gyümölcs+odafigyelés+tudás és az előbb felsorolt anyagok! ez mind kell hozzá.

Na, ezért olyan ritka a jó pálinka!

2010. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És az ágyas pálinka? Pálinkába beletesznek egy pl. szilvát és kész?

Ennyi az egész?

2010. márc. 20. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Védett elnevezés ide vagy oda, Szlovákiában is kapható "pálenka" néven. Gyanús, hogy a szó eleve szláv eredetű.
2017. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!