Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholistának számítok?

Alkoholistának számítok?

Figyelt kérdés

Alkoholistának számítok,ha fiatalon(24F vagyok)

Heti szinten 2-3 alkalommal,becsületesen besörözünk a haverokkal.( töményt nem iszok)



2015. nov. 18. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 18. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a haverokkal, és nem minden nap, akkor még nem. Egyelőre...
2015. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gnoomage ***** válasza:
100%
Szerintem alkoholistának nem az számít aki haverokkal hetente 2-3 alkalommal sörözik, hanem aki nem bír élni nélküle. Ha kibírod 2 hétig úgy hogy nem érzed magad félholtra vert nyomorultnak, akkor nem neveznélek alkoholistának.
2015. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legjobb úton haladsz az alkoholizmus felé!
2015. nov. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ügyet Lenke ***** válasza:

nincs semmi bajod, a sok álszent kommentlovag okoskodik...

meg tudnál lenni nélküle? ha esetleg ki kell hagyd valamiért? rosszul/beteg lennél ha kihagynád...?


itt a GYK-n nagyon hamar alkoholista vagy ha az itt válaszolókra alapozol...az egy betegség ami függőségen alapul, majd később egyéb tünetei és hatásai vannak...


nem lesz az ember olyan könnyen alkoholista...

2015. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha eltelik úgy 2 hét, hogy kimaradnak ezek a sörözések és neked eszedbe sem jut, akkor nem.


Ha viszont ez nem így van, akkor jó úton haladsz, hogy az legyél.


Egyébként egy alkoholista sem úgy kezdte, hogy napi fél -egy liter tömény, tehát az, hogy most még "csak" sört iszol, nem jelent semmit ebből a szempontból.

2015. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még nem számítasz annak, de próbáld ki, teszteld le.

2-3 hétig ne igyál és ha nem jut eszedbe, nem jár a fejedben akkor nem vagy az.

Ha viszont az agyad pár nap után az italon pörög akkor tényleg az alkoholizmus felé tartasz.

Én tudom milyen, havonta egyszeri ivászatról indultam, aztán abból lett 2 hetente, hetente, 3 naponta. És már a végén 3-4 nap után már azon járt az eszem, hogy igyak valamit, mert megdöglök, reszketett a kezem, minden órában az alkohol járt a fejemben. Már most egy kicsit jobb, de még nem teljesen szoktam le.

2015. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!