Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet azt tudni hogy...

Honnan lehet azt tudni hogy ha valaki alkoholista kinyirja az ital vagy nem?

Figyelt kérdés

Mert ismerek olyanokat aki 40 eve minden nap reszeg es meg egeszseges,de halottam olyat,hogy valaki ha ugyanazt csinalja 10 ev alatt meghal.

Honnan lehet tudni hogy ki ha bele es ki nem?

Genetikatol fugg allitolag.



2016. jan. 16. 18:12
 1/3 Phoney ***** válasza:

Egyrészt igen, az emberi test kronikus szesztűrése változó, de attól is függ, hogy pontosan mit jelent az a „minden nap részeg”, mert azt se egyféleképpen lehet ám csinálni.


Az egyik véglet, ha nem nagyon bírja a feje az italt, és minden este részeg lesz „mindössze” 5-6 italtól, azt szerencsés esetben nagyon jól is bírhatja. Ha viszont valaki napi 24 órában ittas (már ahhoz is egy deci tömény kell bele, hogy „józan” legyen, mert fizikai alkoholfüggő), és erre az „alapjáratra” még pluszban be is rúg minden nap, az sokkal súlyosabb helyzet, ezt nem szokás 40 évig bírni, átlagban valami 20 évig, de talán sokat is mondtam.

2016. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Genetika függő, meg attól is függ, hogy mennyit iszik naponta.
2016. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, genetika függő.

Ismerek olyat, aki 70 éves, minden nap megiszik 1,5-2 liter bort (vizet soha nem iszik) plusz némi töményet, de nem mondod meg róla, hogy ivott és a mai napig semmi baja.

De ismertem olyat, aki 50 évesen meghalt májcirózisban.

2016. jan. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!