Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ettől alkoholistának számítok?

Ettől alkoholistának számítok?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy az alkoholizmus azt jelenti, ha valakinek elvonasi tünetei vannak, ha pár napig nem iszik, vagy képes egyedül is inni otthon, bármiféle alkalom nelkül vagy ha otthon van egy üveg borocskája és folyton szemezik vele, de végül nem bìrja és megissza... és ájulásig vagy addig iszik amig el nem fogy...



De...


Mindenhol az jön velem szembe mostanában, hogy már az is alkesz, aki minden héten bulizik ÉS iszik, és ha 2 hét múlvára be van mondjuk tervezve egy buli, akkor nagyon várja h végre ihasson és elengedje magát.



Én soha nem iszok egyedül itthon, pedig van egy csomó alkohol, nem is kivánom. Akkor iszok, ha a barátnőim/ barátaim hívnak és igen, ilyenkor várom, h végre lazuljak. Régebbeb volt, h képszakadásig ittam, de rájöttem h ez nagyon gáz és azóta csak annyit, amennyitől már részeg leszek, de nem kontrollálatlan. Sok barátom van, tehát heti 1-2x biztosan van vmi alkoholos program.


De ha 1 hónapig semmi, akkor sem remegek és nyúlok a piáért.



Az alkohol nem csak onnantól számít bajnak, ha már hatással van ( negatívan) az életedre...? De én nem érzem, hogy úgy lenne.


2016. febr. 10. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az számít alkoholistának, aki vagy napi rendszerességgel iszik, vagy időszakosan ugyan, de akkor kontrollálhatatlanul (dipszománia).
2016. febr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:
100%

Manapság divat mindenkit lealkoholistázni, mert az a biztos, ha jól beszaratunk mindenkit, hogy ha szokott inni, akkor máris beteg ember... az alkoholizmus NEM azt jelenti, hogy az ember gyakran iszik, NEM azt, hogy egészségtelenek az alkoholfogyasztási szokásai (persze az is rossz dolog, de más dolog!), hanem olyan elmebetegség, amiben az ember patologikus kényszerrel iszik (akár kicsit sokat, akár nagyon sokat). Az sem igaz, hogy feltétlenül elvonási tünetei vannak: akinek remeg a keze, az már rég nagy bajban van... az enyhébb pszichés függőségben az ember még meg tudja állni, ha meg kell, de alapesetben mégis renszderesen (általában naponta) az üveg mellett köt ki, ő sem tudja, hogy miért. Sajnos az alkoholizmus nagyon alattomos, egy ideig nehezen veszi magán észre az áldozat, úgyhogy egyesek úgy gondolják, hogy inkább minden rendszeres alkoholfogyasztó higgye magát alkoholistának.


Amit te leírtál, az mennyiségtől függően lehet egészségtelen is, de semmi köze az alkoholizmushoz.

2016. febr. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szaszaa11 ***** válasza:
48%

Az az alkoholista, aki rendszeresen iszik. Elvileg már az is alkoholistának számít, aki minden nap mrgiszik egy pohár sört, és ezt Sosem halasztja el.

Te pedig nem azért várod a bulit, hogy berúghass, hanem azért, hogy a barátaiddal legyél és kikapcsolódj. Nyugi, nincs semmi bajod.

2016. febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 10. 09:43
 5/11 anonim ***** válasza:

A többiekkel vagyok, amit leírtál, az nem alkoholizmus :)


Ahogy speciel azzal sem értek egyet, hogy a napi rendszerességű ivás az lenne, mennyiségtől, októl, elvonási tünetek hiányától függetlenül. Ha a kávémba mindennap teszek 1 gramm 80%-os rumot az íze miatt (néha eltűnődöm, mi a jobb, a minőségi sejtméreg vagy az olcsó vanília aroma. a rumra szoktam szavazni, de az íz miatt néha a vanília jön. van rudam is, de azt csak a cukorba tudom tenni, de az a kávémban nincs), akkor alkoholista vagyok? Ez elég érdekes, főleg, hogy semmi bajom, hogy egy évig nem iszom (bár ezt nem szoktam kipróbálni, az nagy idő, szerintem 2-3 havonta iszom azért valamit. mindig keveset, főleg, ha szénhidrátdús. 3 cl tokaji aszú, másfél deci sör...).

2016. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szaszaa11 ***** válasza:
Én csak azt mondom hogy az orvostudomány úgy definiálja az alkoholizmust, hogy rendszeres alkoholfogyasztó, mennyiségtől Függetlenül. Tehát a napi 1 korty sör is alkoholizmus, ha azt nem bírod megállni.
2016. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
100%

a 18:53


Az alkoholizmus a jelen Magyarországon érvényes rendszerben egy olyan kórkép aminek a kritériumrendszere NEM VIZSGÁLJA a rendszerességet (a nyugati rendszerben viszont pl. már nem létezik olyan konkrét szindróma, hogy alkoholizmus). Már bocsánat, de be is baszna egy olyan „betegség”, aminek semmiféle negatív hatása nincsen. Baromi komolyan lehetne ám venni egy olyan betegséget, ami napi 1 korty sör káros hatásairól szól, gondolkodtál már ezen?

2016. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szaszaa11 ***** válasza:
48%

Miért, talán minden függőség káros??? Az alkoholizmus nem betegség hanem függőség. Ha én nem bírom megállni semmiképpen sem, hogy ne igyál meg egy korty sört minden nap, akkor függő vagyok - ezesetben alkoholista.


El vagy tévedve a fogalmakkal.

2016. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Phoney ***** válasza:
Az alkoholizmus betegség, igen. Mellesleg olyan alkoholfüggőség a valóságban nem létezik, hogy valaki nem bírja ki 1 korty (vagy 1 korsó) sör nélkül, mert az alkoholfüggőség nem így működik. Sőt, olyan sincs, hogy nem BÍRJA KI a napi 1-2 itala nélkül (mert aki nem bírja ki, az már nem pszichés, hanem fizikai alkoholfüggő, és irdatlan sokat iszik), hanem olyan van, hogy észre se vette, és már megivott egy italt. De ha lenne halvány lövésed az alkoholizmusról, és nemcsak hallomásból vagy találgatásból írnál, akkor ezt mind tudnád.
2016. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szaszaa11 ***** válasza:

Nem hallomásból, és találgatásból írok. Továbbá kikérem magamnak ezt a lenéző hangnemet, mert én normálisan kezdeményeztem veled vitát!

Többet tudok erről mint hinnéd, mert rengeteget olvastam róla, ugyanis egy barátom súlyos alkoholista, és tudni akartam mindent a függőségéről. És valóban. Ha valamit nem tudsz elhalasztani, mert függsz tőle, akkor függő vagy. Ha ez a valami az alkohol, akkor alkoholizmusról beszélünk. Ez most miért ilyen nehéz?

2016. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!