Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egyes emberek miért szeretik...

Egyes emberek miért szeretik a whiskey-t meg a pálinkát amikor ezeknek gyak semmi ízük nincs csak szaguk? Mi a jó ebben? Azt megértem ha valaki szereti a jó kis konyakos megyet de ezeknek NINCS íze. Csak a fejecském fáj tőlük -. -

Figyelt kérdés
2016. febr. 11. 00:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőből kedvelem a jót (pontosabban én csak whiskyt iszom, whiskeyt valahogy sosem), s pont az illata és az íze miatt. Glenlivet, még szagolgatni is élmény :D Ahogy egy kiváló barackpálinkát is, egyik szomszédnál olyan jót ittam egyszer, le se tudta volna tagadni, hogy barack, nagyon gyümölcsös volt, az olyat kedvelem.


Ne mosd össze az egy csoportba tartozó italokat, mert ég és föld közöttük a különbség. Egyik whisky a szívem csücske, s szegényen álmodozom róla, hogy majd veszek, ha lesz pénzem... A másikat pedig meg se innám, ingyen se kéne, annyira rossz.

2016. febr. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Írok még valami meglepőt. Még a vodkának is van íze, legalábbis amit én iszom, annak van. A vodka elég semleges, de ezzel együtt is tud íze lenni. Az ízetlen italokat én sem szeretem.
2016. febr. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Igen komoly gondok vannak az ízlelőbimbóiddal, ha nem érzed az ízüket.
2016. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

1./ Az ételnek/italnak nem szaga, hanem illata van még akkor is, ha neked nem tetszik,

2./ ha bárki szereti azt az ételt/italt, amit te nem, nem hülyék,

3./ ha a többség szereti, amit te nem, nem ők a hibásak!

.

"Csak a fejecském fáj tőlük -. -"

Ez pedig azért van, mert kis térfogatú...

2016. febr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Phoney ***** válasza:
Lehet, hogy Te olyan whiskyket meg pálinkákat kóstoltál, amiknek szinte semmi ízük, ezeket tényleg a hatásukért szeretik. A jobbakat meg az ízükért is. De az sem kizárt, hogy (még) nem alakult ki a töményes ízlésed és ezért nem tudsz bennük ízeket azonosítani. Az ízérzet egy nagyon szubjektív jelenség; nemcsak az különbözik és változik, hogy mit szeretünk, hanem az is, hogy milyen ízeket érzünk, ha valamit a szánkba veszünk. Az persze igaz, hogy a párlatokban nagyon kevés a nyelv által érzékelt alapíz (édes, sós, savanyú, keserű).
2016. febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 szaszaa11 ***** válasza:
68%

Nem tudom miről beszélsz, nincs ízük??? A whiskyk és a whiskeyk, illetve a pálinkák pont nem ez a kategória. Az, hogy te Babdi bácsi házi vegyes pálinkájában nem érzel ízt, teljesen normális, na de kóstolj meg egy jó pálinkát, pl. Az egycsepp pálinkaháztól, vagy a rézangyal pálinkaháztól... Sőt a szicsek pálinkák is nagyom finomak és még olcsóbbak is mint az előző kettő. Szicsek készít ágyas meggypálinkát is, ha a meggylikőr ízlik, az is fog. Komolyan! Próbáld ki...

Whiskeynél, whiskynél Ugyanez a helyzet, az s budgetes whiskyt én sem tudom meginni, de egy tullamore, egy chivas igazi élmény. Sőt én szeretem a bourbont is, azokból még a középkategóiria is ízes és finom lásd: Jim Beam. A Bourbon whiskyket próbáld, ezek általában Kevésbé Füstösek, és lágyabbak, hiszen legalább 51%-a kukoricából készül. Az ír whiskeyket nem ajánlom, mert ezek erőteljesebbek az amerikai társaiknál, így ha whiskyt szeretnél inni, ami megfelel az ízlésednek ( a leírtak alapján ) Amerikai bourbont kóstolj. Tehát ne Whiskeyt, hanem Whiskyt igyál, abból is a bourbont. Ha abban sem leled örömöd, az sem baj, akkor egyszerűen nem ez az ízlésed, nem lehet mindenki egyforma, ez van.


Jó volna tudni hány éves vagy, 14 évesen én sem éreztem annyira a szeszek ízeit, de 16-18 éves koromban már bőven tudtam élvezni a magasabb alkoholtartalmú italokat. Ha a gyengébb italokat tudod élvezettel fogyasztani, tedd azt. Inkább nézzenek le az osztálytársaid, mint azért igyál bizonyos italokat, mert mások is azt isszák. A brentzen is pia, attól is be lehet rúgni, 2-3 feles után meg senkit nem fog érdekelni a társaságban, ki mit iszik.


A lényeg az, hogy ne azért igyál, hogy menő legyél, mint ahogy írtad is, hanem azért, és akkor, és annyit, és azt, amihez kedved van, és ami még jólesik. Remélem Segítettem.


Ui: Ez a "Fejecském" az én golyóimat is bántotta :D

2016. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Némi gyakorlat és tapasztalat kell ahhoz, hogy valaki ismereteket szerezzen a sörnél-bornál magasabb szeszfokú, nem édesített és nem ízesített égetett szeszes italok ízéről. Ezeknél az ízt elsősorban a lepárlás során a főtermékbe kerülő aromaanyagok (többnyire észterek) okozzák. Ezek olyan sokfélék és olyan alacsony koncentrációban vannak jelen, hogy harmonikussá teszik az ital aromáját. Egészen más kategória a valamilyen mesterséges (esetleg kifejezetten szintetikusan) előállítású etilalkoholhoz hozzáadott aroma anyagokkal készült "ital" , ezeknél sokszor kiérződik a csináltság, kiérződik az etanol szaga és durván érződik az aroma is ízleléskor. Ilyen italokat nem szabad inni.
2016. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 aperitif ***** válasza:

"semmi ízük nincs, csak szaguk"

Na, erre mondják, hogy aromájuk van. És egy jó whiskynek, vagy házipálinkának nem is akármilyen. Aki ezt nem érzi, annak sport csoki való, nem pálinka.

2016. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták hatalmas különbségek vannak whisky és whisky illetve pálinka és pálinka közt. Én ittam már olyan házi kajszipálinkát is aminek semmi kajsziíze se illata nem volt, csak aceton mellék és utóíze, meg ittam olyant is amit már szagolgatni is jól esett percekig az íze és illata alapján is 100% kajszi volt. A whisky és a pálinka olyan italok ahol a jó minőség elég magas áron kezdődik, és egy tizen vagy huszon pár éves aki még tanul, nincs keresete nem igazán engedheti meg magának hogy 10 ezer/üveg feletti piákat vegyen, ezért többnyire idősebb férfiak a nagy kedvelői akik normális minőséget megengedhetnek maguknak. Mondjuk egy johnie walker black labelt már tudok értékelni én is, de a red-et meg fehér Jim Beam-et Ballantines finestet pl. nem igazán. Gondolom te is valami divatwhiskyket illetve tróger cukorcefrés házipálinkát kóstoltál, azért nem tudod értékelni se a whiskyt se a pálinkát.
2016. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
nagyot tévedsz. drága whiskyvel és pálinkával voltam megkínálva... nekem eleve az alkohol íze nagyon rossz és az alkohol szagától is feláll a hátamon a szőr. íze meg nem igen van. nézd, lehet van valami halvány íze, de inkább csak szaga. én pedig 100% os házilag csavart gyümölcslék után nem tartom finomnak, bocsánat.
2016. febr. 11. 15:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!