Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van ennyi vita a vodkák...

Miért van ennyi vita a vodkák ízkülönbségéről?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a vodka egy egyszerű gabonaszesz, ami jóval egyszerűbb módon készül, mint a whisk(e)y.


Gondolom a felhasznált "anyag" és a hozzáadott víz minőségétől is függ a dolog.


Az alsókategóriás vodkák felsőkategóriája a Royal, Kalinka félék, ami szerintem a csapvíz és a dohos gabona, szóval na, értitek.


De viszont azon sz*.rok be, amikor vodkára kerül sor, akkor mindenki jajjj, Finlandia így meg úgy.


Olvasom, elég sok kérdésben Finlandia a "legjobb", közben a Royaltól, Kalinkától nem sokkal tér el, ugyanolyan gyenge az is MAJDNEM, egy fokkal azért jobb.


Meg amúgy is, ha már vodka, akkor már orosz (lengyel se nagyon)


Csodálom, hogy nem írják a Russian Standard-et, pedig MÉRFÖLDEKKEL JOBB, mint a Finlandia.


Én szeretem megnézni a vodkák ízét is, mert ez a kedvencem, és ha akarom, koktélt is keverhetek belőle, habár ha iszok, akkor normálisat, ha meg normális, akkor inkább tisztán, én valamiért szeretem.


Fogalmam nincs, hogy mi kerül annyiba egy whisk(e)y-be, szerintem csak egy "marketingcsoda".

Mit lehet azon ízlelni, körülbelül annyi íze van, mint a vodkának, csak lehet vele "nagyzolni"



2016. febr. 12. 23:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Persze tudom, hogy vodka nem csak gabonából lehet, de inkább az
2016. febr. 12. 23:07
 2/16 A kérdező kommentje:

"Megnézni a vodkák ízét" XDD


Jójó XDD


*Megvizsgálni

2016. febr. 12. 23:08
 3/16 gnoomage ***** válasza:

Miért van ennyi vita a milka és a boci között?....


Mindenkinek megvan a saját kedvence, ezen senki se változtathat, akárki megmagyarázhatja melyik a jobb ahogy te is itt, ha az ember jobban élvezi a másikat... Ez egy természetes dolog amiben semmi rossz nincs...


Abban viszont van gond, hogy te már eléggé erősen akarod magyarázni és bizonyítani a kedvenc italodat... Attól, hogy neked tetszik a Russian Standard semmi jogod nincs, hogy leszóld a Finnlandi-ásokat...


Az meg, hogy nincs ízkülönbség a vodka és a whiskey között már szinte vicc... Már a legolcsóbb kategóriában is bőven lehet érezni a különbséget... És azt, hogy te ezt nem érzed, vagy nem fogadod el még nem ad okot, hogy itt is leszóld az "ellenséges" felet...

2016. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem erre gondoltam.


Sajnos hajlamos vagyok úgy kérdezni néha, mint ha kijelentő módban beszélnék.


Igazság szerint nem azért írtam "értetlenkedve", mert "ez biztos jobb", hanem meg akartam kérdezni, hogy mit gondolnak róla azok, akik mást szeretnek.


Ez az első része.


A másik:


Nyilván más az íze a whisk(e)y-nek, ezt nem magára az ízvilágra értem, de azért valljuk be, nem sok minden íze van annak se. Tény, hogy megvan az ízvilága, amit a színe alapján nem egy édes italhoz kell hasonlítani, mert abból szokott lenni a pofára esés, amikor az első kóstolásnál olyan ízt vár az illető, mint ha likőrt inna.


Másképp kérdezem:


Ugyan más az ízviláguk, mindkettőben az alkoholt érzed a legjobban, és emiatt "ízetlennnek" érződnek, akkor miért drágább egy whisk(e)y?


Személyes tippem:


Szerintem nem magát az italt fizetjük meg, hanem az előállítást, ami jóval bonyolultabb a vodkáénál, másrészt pedig a hosszú érlelési időt, amit valakinek "felügyelni" (vagy nem is tudom, hogy mondjam) kell több évig, esetleg évtizedig, ez így egyben sok meló, és szerintem ezt fizeti meg valaki, és a whisk(e)y-t inkább polcra teszek, mint megiszom.

2016. febr. 12. 23:56
 5/16 A kérdező kommentje:

"Első részbe" még belejavítok (a Finlandiás részbe):


A Finlandia jó, szóval elég gyakori is, így ha vodka kell a boltból, akkor inkább azt hozom, mint a Royalt, és ízre is jó, olyan "hagyományos", ezt nem vitattam eddig sem.


De gondolj bele. Ha a Finlandia lett volna a legjobb vodka, amit kóstolok, akkor egyértelműen az a favorit.


Ebből kifolyólag a nyakamat teszem rá, hogy az illetők még nem kóstoltak egy annál jobb vodkát, és úgy akkor én is a hasamra ütök, és akkor az a legjobb.


De hogy megint ne legyen ez falnak beszélés, nem csak az internetes emberekre gondolok, hiszen nem ismerem őket, és lehet, hogy ittak 30 ezreset is, és mégis az jön be nekik.


Ezt személyesen is tapasztaltam, csak emiatt.


És tényleg nem párbajoztatni akarok, csak hajlamos vagyok így érdeklődni, hogy támadásnak tűnik, de akkor:


Aki esetleg olvassa, annak mi a véleménye az általa eddig kóstolt vodkákról?

2016. febr. 13. 00:04
 6/16 A kérdező kommentje:
*És a nyakamat nem az internetes emberekre teszem, mert akkor saját magamnak mondok ellent, ez utána olvasható is, hogy "lehet, hogy ittak 30 ezrest is"
2016. febr. 13. 00:06
 7/16 gnoomage ***** válasza:

Természetesen a drága whiskey olyan mint a beats... Drága, jó, de bőven nem az árát adja vissza...


Eddig még nem sok vodkát kóstoltam, de azért volt szerencsém drágább fajtához... Ittam már rengeteg kommerszet, royalt, kalinkát... Nekem bejött az íze, szerintem nem egy üveget öntöttem magamba...

A drágábbak átlagba csak kóstolások voltak, mivel ünneplés közben behozott valaki a buliba... Megvoltam velük, de olyan hatalmas különbség itt se volt... persze megvolt az érzés és az íz is, de 30.000-et vagy többet nem biztos adnék rá a hétköznapokban...

2016. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Természetesen a drága whiskey olyan mint a beats... Drága, jó, de bőven nem az árát adja vissza..."


Itt teljesen megfogtad a lényeget, a whisk(e)y-vel kapcsolatban.


A vodkára visszatérve:


Mivel a vodkát nem kell addig érlelni, olcsóbb kategóriában van ízkülönbség, de olyan 10 ezer forint körül elérik azt a szintet, amit nem lehet fokozni, szóval az olyan vodka, ami tényleg 10 ezret ér, az hozza a 30 ezres szintet lazán, persze vannak kivételek, ezért is írtam, hogy "tényleg 10 ezret" kell érjen, és ne 10 ezer forintért árult 3000 forintos legyen, érted.


Magyarán, a Russian Standard Imperia-nál már nagyon nincs is jobb vodka, ha ilyet ittál, akkor olyat, aminek az ízétől hasra esel, aligha fogsz találni.


Kedvencem a vodka, de ez egy olyan ital, ami az előállítás miatt 10 ezer körül hozza a "legnagyobb" szintet, én sem adnék ki érte mondjuk 15-nél többet.

2016. febr. 13. 00:29
 9/16 A kérdező kommentje:

És hogy ne csak a "piatudomány" legyen a téma:


Ízre a legjobban bejövő pia, hidegen jól eshet a semleges íze miatt, de ha elég jó, akkor szobahőmérsékleten is van valami jó aromája, de mégia semleges marad, és ha akarok, koktélt is csinálhatok belőle, és elérhető árú a "legjobb" is, mivel nincs különbség egy bizonyos ár fölött, ezt imént írtam.


Persze ez személyes vélemény, nem azt mondom, hogy akkor ez a legjobb és kész, csak vélemény.

Baráti körben is van, aki utálja, mint a sz*.rt XD

2016. febr. 13. 00:35
 10/16 anonim ***** válasza:

én amondó vagyok, ha idehozol 1-1 pohárkával a "jóból" meg a "rosszból" akkor mindkettőt ugyanolyan arcszesznek fogom érezni. a viszkit is csak onnan tudom megkülömböztetni, hogy barna színű, és kicsit (kb egy hajszálnyit) másabb illata van.

Amúgy meg ízlések és pofonok különböznek. (sajnos ezt sok ember személyes sértésnek veszi)

2016. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!