Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen vodka a Russian Standar...

Milyen vodka a Russian Standard Imperia?

Figyelt kérdés

Buliba iszok vodkát néha, de csak Kalinka van, és mindig van valami "íze", valami olyasmi, hogy amikor lecsúszik, egyet öklendeznem kell, utána már minden jó.


Remélem, hogy csak ezek ilyen szarok.

De most egyből egy minőségit akarok kipróbálni, méghozzá a Russian Standard Imperia-t.


Ugye sokan írják a Finlandiát, Smirnoffot, amik már azért jó vodkák, és néha a Russian Standard-et is, ami még jobb lehet, de az Imperia az már valószínűleg jobb, mint az előbbiek.

De mégis.


Valaki kóstolta már? Milyen "íze" van? Tisztán mennyire kellemes?


Ugye tisztán akarom inni, és arra lennék kiváncsi, hogy az a 13 ezer forintos vodka ízleni fog annyira, mint mondjuk egy Jack Daniel's szintű whiskey?


A Jack az nekem végülis ízlik, amikor megvan az első korty, kicsit karcos nekem, de ha kicsit ízlelgetem, akkor kellemes íze lesz, kicsit édeskés. A Jim Beam is majdnem ugyanez, csak ott az ízleléskor sem változik, hanem ugyanolyan marad, ezért nem szeretem.


Most ez lehet hülyeség, de egy ilyen vodkának a Jackhez képest mennyire van jó íze, ha nem lecsapom, hanem ízlelgetem? Gondolom sokkal semlegesebb, mint egy Kalinka, ami már kellemes, de a whiskey-hez képest mennyire kellemes? Lehet, hogy a tisztán semleges íze miatt még jobban is csúszik?



2016. febr. 22. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Imperiát nem ismerem, a normál Russian Standardot igen, az a kedvenc vodkám ama pár közül, amit valaha ittam, messze veri a Finlandiát nálam, de persze ízlésfüggő is ez.


De a vodka és a whisky két külön világ. A jó vodka kellemes, s íze is van, de a whisky... Nem lehet összehasonlítani. Nekem a whisky sokkal jobban bejön, már amelyik, persze. Az általad említetteket pont nem ismerem, túl hamar jött a nagy szerelem, a Glenlivet :D Na, az nem karcos, inkább illatos és roppant kellemes, de mint laikus, nem tudok szép leírásokat adni róla.


A kérdésedre a választ szerintem nem fogod itt megtudni, max. azt, hogy valaki szerint az Imperia jobb, mint valami más... Vodkaízt nem lehet szóban megjeleníteni s az emberek ízlése, ugye, más.

2016. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ciroc
2016. febr. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Meg fogom kóstolni az biztos.

2016. febr. 23. 13:09
 4/7 Phoney ***** válasza:
Ihatóságban annyit nyugodtan várhatsz tőle, mint egy Jacktől, többet is. Minden vodkában felismerhető a jellegzetes, csupasz szeszíz, de az ilyen márkákban nem zavaró, és a lágyságuk nagyjából arányban van a többi 10-12 ezres rövidével, jól el lehet kortyolni őket lassan is. (Persze léteznek simán csak túlárazott vodkák is, főleg a különleges formapalackosak.) Csak az a kérdés, akarsz-e ennyit adni egy olyan ital lágyságáért, aminek az íze nem érdekesebb, mint mondjuk egy jó ásványvízé.
2016. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ez az utolsó mondat elbizonytalanított.


Pedig pont ezért szeretem a vodkát valamilyen szinten, mert mégis van egy kis szeszíze, és hatása is van.

2016. febr. 23. 18:22
 6/7 Phoney ***** válasza:
Szeszíze az van, szóval abszolút érezni, hogy ez egy tömény ital (annak ellenére, hogy könnyen csúszik), de azon kívül nem sok minden. A Jack Daniel's pl. a whiskyk közt nem számít kimondottan ízesnek, de bármelyik vodkához képest igen.
2016. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyszer úgy jártam, hogy a whiskytől hánytam, és azóta a szagától néha rosszul vagyok, és az első korty is nagyon rossz, de ha csak azért is megízlelem, utána jó íze lesz, így egyre jobban megszoktam a szagát is, így jól esik.


Vodkából még csak a Kalinka volt a legjobb, amit kóstoltam, szóval...hát..elég trágya volt.


Ezért furdalt a kíváncsiság, de alapvetően mégis a vodkát szeretem jobban....ki érti ezt :D

2016. febr. 23. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!