Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whisk (e) y-t?

Milyen whisk (e) y-t?

Figyelt kérdés
Társaságban való italozásra szeretnék venni, egy nem túl drága whisk(e)y-t olyan 5 ezer forintig. Tudom, hogy nem lehet ennyiért jóbminősegűt kapni, de kérlek mondjatok olyanokat, amik iható kategóriába tartoznak és lecsengésében semmi etanolos ízt nem érezni. Lehetőleg hozzáértő embertől, vagy aki tapasztalt.
2016. márc. 3. 10:02
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%

Etanolos ízt (azaz jellegzetes vodkaízt) szinte kizárólag kanadai whiskykben lehet kiérezni, a többiben mást érzel. Sajnos nagyon ízléstől függő, hogy 5 ezerig Téged melyik whisky ízanyagai fognak zavarni, mert ebben az árban mindegyikben vannak zavaró ízek. Ha mégis jól ihatót kell ajánlani ennyi pénzért, akkor Heaven Hill, Clarke's vagy Western Gold (Aldi/Lidl), esetleg a fél literes Ballantine's 12. Hogy jéggel vagy jég nélkül lesz jobb, az whisky és ízlés függvénye is, szóval érdemes bekészíteni.


(Csak margón: nincs olyan szó, hogy „whisk(e)y”. Nyugodtan írj whiskyt (vagy akár whiskeyt), mint minden normális ember:) Ez az erőszakos whisky/whiskey megkülönböztetés csak olcsó reklám. [link] )

2016. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen a válaszodat! :)
2016. márc. 3. 11:50
 3/3 Trevor. ***** válasza:

Én ilyet ittam, finom, de jégkockával a legjobb: The Famous Grouse. Nem rúgtam be tőle, viszont olyan nyugodt voltam, mint még életemben soha.

Nagyon olcsó whiskeyt ne vegyél, ittam már denaturált szesz izűt, nem ajánlom.

2016. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!