Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Johnnie Walker Blue Label...

A Johnnie Walker Blue Label megéri az árát?

Figyelt kérdés
Elég vegyes kritikákat olvastam róla. Egyik oldal szerint nagyon jó és megéri a közel ötvenezer forintos árát másik oldal meg egy túlárazott és csak igazából a presztízse miatt sokba kerülő italnak tartja. Mi lehet az igazság? Aki esetleg volt olyan szerencsés, hogy megkóstolja az, hogy vélekedik róla?

2016. ápr. 24. 10:30
1 2
 1/15 Phoney ***** válasza:

Igazán tapasztalt embertől sosem láttam még olyan véleményt, hogy az élvezeti értéke megérné ezt a pénzt.


Ez bizony veblen-áru: ha megveszed, mindenki látja, hogy ennyi pénzed van egy üveg whiskyre. Persze azért is veheted, mert elhitted, hogy ez A WHISKY.

2016. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ha fel akarsz vágni szabadkai piacon 2500 Ft-ért kapsz utánzatot.
2016. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a viszkit a legendája tartja a felszínen itt, MO-n. Egy jó gyűmölcspálinka kenterbe veri az összes gabonából párolt ízetlen szart.
2016. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=Oxg5jHSQJAM


RalfyStuff 82 pontot adott neki a 100-ból. Persze nyilván ő csak egy a több ezer szakértőből meg nem tudom mennyire számít ő jónak, de pl én szeretem a videóit.

2016. ápr. 24. 13:03
 5/15 Phoney ***** válasza:
Ralfy elég jónak számít, és semmit nem szokott elvből lehúzni. A Johnnie Blue eleve az „ide nekem a legjobbat”-féle idiótáknak való, tehát senki ízlését nem sértheti, ezért eleve nem is lehet belőle olyan érdekes whiskyt csinálni, ami megérhetne ennyit. Igazából elég jól elmondja a videóban, hogy hogyan is kell értelmezni ezt a whiskyt, kiknek szól és miért felel meg nekik tökéletesen.
2016. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok angolul és kevés részt értettem belőle, de akkor tömören az a lényeg ez a "gazdag sznoboknak" való ital akik fel tudnak vágni vele?
2016. ápr. 24. 16:26
 7/15 Phoney ***** válasza:
Lényegében igen, bár nem kizárólag felvágásról lehet szó. A Johnnie Blue annak szól, aki nem annyira a fantasztikus ízeket keresi a nagyon drága whiskyben (sőt, igazából nem is maga a whisky izgatja), hanem csak magát az érzést, hogy ő a „legkirályabb whiskyt” issza.
2016. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mojjo ***** válasza:
100%
@zoligyerek: bár nagyon helyesen mindenki ignorálta a hozzászólásod, én mégsem tudok elmenni szó nélkül mellette. Azon túl, hogy erős tárgyi tévedésben vagy, mert még én is tudom a baromira apró, mikroszkopikus kis whiskey-s tapasztalatommal, hogy vannak whiskey-k, amik ott vannak a szeren ízintenzitás terén is, szóval ezen túl is baromira kontraproduktív ez a hozzáállás. A gasztrokultúra ott halt meg, ha különböző műfajok kedvelői elkezdik fikázni a többi műfajt. Olyasmi ez, mintha a hegedűs elkezdené lefikázni a hárfákat, hogy milyen szar hangszerek, és a hegedű kenterbe vágja, a fuvolások meg a zongorát kezdenék ekézni. Nem épp a zene, a zenekultúra és zeneművészet épülését szolgálná ez a dolog, ráadásul hülyeséget is beszélnének. Te is azt beszélsz és ugyanúgy csak romboló hatása lehet az attitűdödnek.
2016. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És valamelyikőtök kóstolta már a kék Johnniet esetleg?
2016. ápr. 24. 19:30
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Jaj most mér kellett ezt, épp kezdtem magam jól érezni...
2016. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!