Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem ízlik a whisk (e) y?

Miért nem ízlik a whisk (e) y?

Figyelt kérdés

Eddig csak amerikai whiskey-t kóstoltam, abból is a tucatmárkákat, mint a Jim Beam és a Jack Daniel's. Lehet, hogy ezért nem ízlett, de komolyra fordítva a szót...


Megpróbáltam úgy inni őket, ahogy illik, de valahogy alig csúszott le a torkomon. Túl alkoholos, nem érzem át, mert van valami nagyon trágya íze, amit nem tudok leírni. A vége mindig az volt, hogy inkább lehúztam, azt is úgy, hogy megforgott a szemem, és majdnem kijött belőlem.


A bort és a pezsgőt szeretem inkább. A mesterségesen édes italokról pedig hallani sem akarok, mint a likőrök, és ehhez hasonlók. A Hubertust utálom a legjobban. Meglepő módon a pálinkát és a vodkát szeretem. Sokkal jobban lecsúszik, és átérzem.


A kérdés, hogy szerintetek adjak egy esélyt egy normálisabb skót whiskynek? De ilyen töményebbek közül még a cognacot is megkóstolnám, szerintem az pont nekem való lenne.



2016. jún. 15. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Mert ilyen, se íze se bűze, csak erős. Kötelező meginni?

Én a pezsgőt választanám, mert azt szeretem.

2016. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:

Az amerkai whisky (vagy úgy egyáltalán, minden savanyúcefrés ital) eléggé megosztó ízvilág, amit leginkább szeretni vagy utálni lehet. Igaz, hogy a Jack Daniel's a populárisabb végét próbálja megfogni ennek a stílusnak, de attól még oda tartozik.


Nyugodtan próbálj ki egy skót vagy ír whiskyt. Ezekből és a cognacból egyaránt hiányzik az a jelleg, amiért az amerikai whiskyt utálni szokták. Mondjuk whiskyből manapság 6e Ft és 10 év fölött is vannak gyenge tételek, szóval ne találomra válassz.

2016. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!


Megpróbálok biztosan jót választani, de ezeknek, amiket kóstoltam, semmi karakterük nem volt.

2016. jún. 15. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez nagyon ízlés dolga. Ittam már whiskyt (whiskeyt még soha), ami első számú kedvencemmé lépett elő s olyat is, amit többé nem iszom, pedig mindkettő hasonló típusú s árfekvésű whisky volt... Ez ilyen.


Írod, hogy a bort szereted inkább. Azok is annyira sokfélék, hogy az egyiket meg nem innám, a másiknak pedig lennie kell itthon és kész. S pl. szeretem a Cabernet Savignont és a tokaji aszút is, a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz :D Más bort szinte sosem veszek.

Pálinka, vodka, ugyanaz. A borzalmas és a csodálatos közt mozognak. Jó, a vodka inkább csak a kellemesig jut el :)


Szerintem adj esélyt egy normális skót whiskynek, igen :)

2016. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor majd szülinapomra meglepem magam vele :)


Köszi a választ!

2016. jún. 15. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Hat lehet akkor tenyleg ket fele ember van,aki imadja meg aki utalja.en az utobbiakhoz tartozom :D


Valamiert semmit se szeretek,aminek van ize.vodkabol viszont tisztan meg birok inni barmennyit:D

2016. júl. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egy jó barátom egyszer aztmondta: " a whiskeyhez meg kell érni". Nálam kifejezetten utált ital volt viszont mára az egyik kedvencem. Türelem ;)
2016. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hát remélem így leszek én is :D

2016. júl. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!