Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire lesz kínos? Mennyire...

Mennyire lesz kínos? Mennyire cikizik ki az embert amikor visszautasítja az alkoholt?

Figyelt kérdés
Idén felvettek egyetemre és úgy döntöttem, hogy elmegyek a gólyatáborba, mivel szinte mindenki ott ismerkedik mindenkivel. A baj ott kezdődik, hogy nekem egy ritka alkohol érzékenységem van, és erre úgy jöttem rá, hogy berugtam egy párszor. Hallottam sztorikat kemény piálásról és az teljesen nyilvánvaló számomra, hogy valamennyit mindenkinek inni kell és én szeretném a lehető legkevesebbet. Elhatároztam, hogy ha majd kínálnak piával azonnal visszautasítom és majd csak a csapatjátékoknál ha kell inni akkor azt bevállalom a csapat érdekében. Attól félek, hogy mindenki aki elmegy a táborba az inni fog és így én elkerülhetetlenül ki leszek rekesztve valamilyen szinten. Nem szeretném ha sokan megtudnák, hogy én érzékeny vagyok a piálásra.

2016. aug. 7. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj ha megtudnák ezt ?? Ez mióta szégeny ha valaki alkohol érzékeny ? Ez olyan mintha cukorbeteg lennél azt is szégyellni kellene ? Nem a te hibád hogy az vagy, nem tehetsz róla. Ha meg nem akarsz inni egyszerűen utasítsd vissza aki meg nem érti meg, hogy mi a helyzet azt meg szard le. Nehogy már más mondja meg neked, hogy mikor mit igyál :) Én pl nem vagyok alkoholérzékeny de a piák 95% át ki nem állhatom..ezáltal nem is nagyon iszok, de még nem cikiztek ki mikor azt mondtam hogy köszi én most nem iszok mert nem szeretem vagy nem kívánom a piát :D tehát ne muszájból igyál meg csak keveset :))
2016. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Akik kedvelnek, kedvelni fognak akkor is, ha nem iszol. Mondd, hogy egy anyagcsereprobléma miatt nem ihatsz, és kész. Különben is kell valaki, aki stabil oldalfekvésbe helyezi a hullarészegeket...
2016. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen de ott 4napig leszek és lehet, hogy mindennap megkérdezik.
2016. aug. 7. 17:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lesz csapatvezetőtök, szólsz neki, hogy mi a helyzet, ha tudod előre, hogy ilyen feladat lesz. Nem fog basztatni, meg nem téged fognak küldeni a játékra. Különben is, semmi se kötelező, nem fogják erőltetni az alkoholt. Persze, van akinek csak egy kis bátorítás kell, hogy megigya azt az adagot, de senki nem fog kinézni amiatt, mert te nem fogsz inni. És nem is kell mindenkinek megtudnia, egyszerűen nem iszol. Nem kell ekkora problémát csinálnod belőle, van aki úgy megy gt-be hogy világéletében még nem ivott alkoholt.
2016. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó vagyok. Még egy tipp, mondd azt, hogy gyógyszert szedsz és a májad miatt nem ihatsz, vagy csak keveset. Sokan vannak így.
2016. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"mivel szinte mindenki ott ismerkedik mindenkivel."


Ez egyáltalán nem így van. Nálunk jó ha ötből egy elment.

2016. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem normális, aki másra alkoholt akar tukmálni úgy, hogy az illető ne akarna inni. Ha megkérdezik, iszol-e, megmondod, hogy nem. Ha megkérdezik miért, mondod, hogy érzékeny vagy rá. Ennyi. Minden normális ember ezután békén fog hagyni és nem erőlteti. Ha valaki mégis erőlteti, akkor annak szépen bemutatod a középső ujjad és megmondod neki, hogy elmehet meleg éghajlatra.
2016. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Normalis felnott emberek kozott leszel. Tetelezzuk fel. Ha valaki ezen acsarkodni fog az valoszinusithetoen egy olyan HOKos lesz aki mar 15 eve vegzi a Bsc-t es a legnagyobb erdeme az eletben hogy meg mindig o a legnagyobb kiraly az egyetemi bulikon... legalabbis nalunk ez volt. Amugy nalunk volt egy lany akinek a gt elott nemsokkal volt valami majproblemaja es egyaltalan nem is ivott. Senki sem kurogatta emiatt es nem is maradt ki semmibol.
2016. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok de akkora hülyeségek ezek a "mondd hogy gyógyszert szedsz" meg "hazudd azt hogy anyagcsere problémád van" kommentek. Megmondod hogy nem kérsz és ennyi, nem kell magyaráznod a bizonyítványt meg hazudni.
2016. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én mentem gólyatáborba nekem is azt mondták,hogy ivás és dugás a 90százaléka a dolgoknak....hát,marhára nem az volt. Csomó éretlen kisfiú és rengeteg náluknál érettebb lány volt, ugyan volt ivászat,de semmi eszetlenség vagy olyasmi amit híreszteltek. És amit nem akarsz,azt nem akarok és kész.
2016. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!