Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen italkombinációkat...

Milyen italkombinációkat ismertek különböző fantázianevekkel ellátva? (pl. Diesel = sör+kóla)

Figyelt kérdés
Rendszerező, archiváló igénnyel szedjünk össze minél többet!

2016. aug. 16. 00:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Pl.:

- vadász: bor+kóla

- diesel: sör+kóla (német)

- spezi: fanta+kóla (német)

- kevert: likőr+pálinka

2016. aug. 16. 00:27
 2/17 A kérdező kommentje:

Ezeknek van vmi "beceneve"?

- rum+kóla

- vodka+narancslé

2016. aug. 16. 00:28
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Jobb helyeken koktélnak hívják az "italkombinációkat".
2016. aug. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Hogyne, Tequila Sunrise, Mojito, Sex on the Beach, Pina Colada, hogy néhány ismertebbet említsek. Megsúgom, a Google a barátod, és kérd meg, hogy keressen rá a "koktél" szóra!
2016. aug. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az a legegyszerűbb, ha a "koktél" kifejezésre rákeresel :) külön szakirodalma van a témának amúgy, rengetegféle koktél létezik.

Van egy saját gyártmányú is, amit a legjobb haverom "talált fel" úgymond, úgyhogy igazi hungarikum: Házipálinka + Dr. Pepper + fahéj. A neve pedig "Battleship-class firebombz". Mit ne mondjak, eléggé találó név, mert brutálisan erős koktél.

2016. aug. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A vodka+narancslé az a screwdriver (csavarhúzó). De egyébként igen, a koktélok közt keresgélj, bár szerintem te az ilyen egyszerűbb 2 összetevős piákra gondolsz.
2016. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én szándékosan nem a koktélokat akartam összegyűjteni. Szerintem egy vadász nem koktél - az én definícióm szerint a koktélban legalább 3 összetevő szerepel és kifejezetten ínyenc finomság is kerül bele... Én inkább a suttyó egyetemisták / punkok keverékeit szeretném összegyűjteni, mint a fentebb felsoroltak :)
2016. aug. 16. 09:36
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Attól, hogy szerinted mi a koktél definíciója nem változtat azon, hogy valójában micsoda.

Két ital keveréke is lehet koktél, ahogy például a rumos kóla is Cuba Libre nevű koktél többek között.

2016. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Megboldogult komámuram kedvence volt 1 deci almalé + 1 deci konyak. AL-KONY, de ő, ha bement a kedvenc kocsmájába, csak annyit mondott, jöhet a "naplemente " :)

3-4 "naplemente " után, már a csillagokat sem látta, úgy álomba merült :)

2016. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%
Mit pontoztok b#zik, nem tudok olvasni?
2016. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!