Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A végbélen át minden sokkal...

A végbélen át minden sokkal hamarabb és jobban felszívódik, ugye?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl egy olyan kapszulát, ami rohadt drága, és napi 3-at kell bevennem, lehetséges, hogy 1 is elég lenne, ha odalentről intézném?? Tudom, hogy hülyén hangzik, csak mint alternatíva gondoltam megkérdezem. Havi 6 rongy egy kapszulára kicsit sok (halolaj kapszula).
2010. ápr. 25. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, dugj csak fel magadnak mindenfélét....biztos csak véletlen rakták kapszulába a cuccot és nem kúpba...
2010. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt a gyógyszergyártók is végiggondolják, és tisztában vannak azzal h mi honnan szívódik fel jobban. Ha jobban felszívódik, hevesebb hatóanyag kell, kevesebb lesz a mellékhatás, tehát -ha lehetséges-a jobban felszívódó formában adják ki a gyógyszert.

És a tabkette/kapszula nem is valószínű h úgy van csomagolva, olyan segédanyagok vannak hozzáadva h kúp formában használható.


szóval inkább ne.


Szerintem.


egy leendő gyógyszeres (vegyészmérnök)

2010. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, elképzelhető, hogy maga a kapszula anyaga teszi ezt alkalmatlanná, erre nem is gondoltam. Csak nem értem miért kell 3 tablettát bevennem, és miért nem csinálták nagyobbra a tablettát (simán le lehetne nyelni.)
2010. ápr. 25. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Azert, mert egyenletesen elosztva kell, nem pedig egy nagy adagban. Az is lehet, hogy ha egyszerre venned be, akkor mergezeses tuneteid lennenek.

Illetve te be tudsz szedni harmat egy kisebb adagbol, de egy nagy kapszulat nem lehet elharmadolni:)

2010. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azért azt megnézném, hogy bármilyen olaj, hogy szívódik el a végbeledből :D ...forgasd a biosz könyvet még egy kicsit :S
2010. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rég tanultam már bioszt :) Egyébként tényleg csak teoritikusan kérdeztem, nem pedig azért, mert a seggembe akarok minden nap olajos kapszulákat tologatni :D A működési elve és lehetősége érdekelt.
2010. ápr. 30. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!