Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Délután 3-ig hány bort/sört...

Délután 3-ig hány bort/sört lehet meginni, ha este 8-kor vezetnem kell?

Figyelt kérdés
Hozzá kell tenni, ogy 85kg-os férfi vagyok, és szoktam néha inni, nem újdonság lenne, illetve eszem is mell. Én úgy számolom, hogy 11-től kezdve 2-3 pohár bor és 2 sör belefér 3-ig. Vagy ez már sok?
2016. dec. 7. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
0! Ennyi még másnapig is sok ... Hogs gondolod h 5 Ora alatt lebont ennyi alkoholt? 1 pohàr bor vagy 1sör esetleg de akkor se biztos h kimegy a vèredböl az alkohol... Amugz is mièrt olyan fontos màr dèlelött vedelni?
2016. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

1 üveg átlag sör alkoholtartalma kb 3 óra alatt bomlik le a majban.


tehát ha 4-5 órán belül autóba kell ülnöd ne nagyon igyál, mert ugyan érezni nem biztos hogy fogod hogy ittál de az alkohol szonda kimutatja ha megállít a rendör és a szád elé tolja a szondát.

2016. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Használd ezt a kalkulátort és rádöbbensz mennyire nem ugy müködik ez a dolog ahogy gondolod


Íme:

[link]

2016. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem beszél hülyeséget a kérdező. Látszik, hogy ki a rutinos játékos, és ki nem. :D


Ha a fent jelzett mennyiségeket 11 és 15 óra között fogyasztja el, akkor az bő ráhagyással simán kiürülhet 20-ig, tulajdonképpen már 18-ig. Na persze az sem mindegy, hogy a fenti időponton belül pontoson mikor, mit és mennyit iszik.


Fentebb már linkeltek egy kalkulátort, én is linkelek egy másikat:

[link]

Mindkettővel leellenőrizhető, hogy a dolog nem lehetetlen.

2016. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek az ilyen kalkulátorokban. Nekem azt írta ki, hogy 3 dl bor után fél óra múlva újra 0,0000 lesz a véralkohol szint. Na ez jó nagy baromság. Fél óra múlva fog egyáltalán megjelenni a vérben. Nem azonnal, amikor megiszom. Szóval addigra tuti nem ürül ki teljesen.

Ennyit a kalkulátorokról.

Igyál miután megérkeztél az úti célodhoz. Vagy max. délelőtt. De délután 3-kor már semmiképp.

2016. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megcsináltam a másik kalkulátorral is. Ott 5 óra múlva lesz újra 0,0000. Hát az 5 óra és a fél óra között van egy kis különbség :)

Szóval ne tesztezz. Gondolom, egy harmadikkal egy harmadik változat jönne ki :) Ha van szondád, azzal tudod igazából ellenőrizni. Egyébként meg ne igyál, ha tudod, hogy vezetni fogsz.

2016. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valamit akkor rosszul állítottál be. Pl. nem állítottad át az alkohol %-ot, vagy a cl-t nem állítottad át dl-re, valahol mellényúltál.


Több példával is megcsináltam mindkét tesztet, nincs számottevő különbség. És a személyes tapasztalataimtól sem esik távol. ;)

2016. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Igen, a cl-dl elmaradt. :D Most megcsináltam dl, így 2 és fél óra múlva ürül ki teljesen. Azért ez is nagyon más eredmény, mint az 5 óra.
2016. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!