Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre gyengébben bírom a piát?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok. Pár évvel ezelőtt nyugodtan ihattam a haverokkal bármennyit úgy, hogy nem rúgtam be nagyon s másnapos is csak nagyon ritkán voltam.

Mostanság viszont 5 sörtől már járni is alig tudok s másnap kegyetlenül másnapos vagyok (tavaly ez csak 15 sör után jelentkezett). Miért lehet ez?



2016. dec. 13. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne igyál. A májad jelez: nem bírja. Így jelez, mert amák nem fáj! Nem vagyunk egyformák, vannak akik nem bírják. Pl én. 1 deci, egy fél pohár bortól lángba borul az arcom - utánanéztem ez azt jelenti, a máj nem bír megbirkózni. Nekem könnyebb, nő lévén, de szerintem a jövőd érdekében viseld el a haverok előtt, hogy csak 1 sört iszol - nem lesz ebből baj, aki ezért nem haver az már másért nem volt az, csak nem bukott ki. Japánok közt gyakori állítólag, hogy nem bírják az alkoholt. Olvastam valahol, hogy Petőfi sem bírta - azért vidáman írta a bordalokat, de nem nagyon ivott:D
2016. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*mert a máj
2016. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Phoney ***** válasza:
82%

Az ilyen „akármennyit ihatok”-féle fiatalok szokták félig szétverni a májukat 20-25 éves korukra, mert attól, hogy nem rúgsz be 15 italtól, az alkoholt még ugyanúgy le kell bontani. Ha régen rendszeresen ilyen sokat nyomtál le alkalmanként, és most hirtelen már 5 sörtől kikészülsz, akkor nem árt kivizsgáltatni magad, mert lehet gond a májaddal.


A másnaposság más kérdés, az inkább a korral romlik.

2016. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
# 1 Petőfi sem bírta, ezért indított forradalmat egy Unicum után a pilvaxban.
2016. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
emberek nem előbb krepál be a hasnyálmirigy mint a máj? egy régebbi riportban mondták hogyha egy héten egyszer valaki nagyobb mennyiséget fogyaszt (vagy végig a héten kisebbet) akkor 10 éven belül garantáltan kicsinálja a hasnyálmirigyét. bár annak más jelei is lennének
2016. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

# 5


Az ilyen riportokban mondanak minden hülyeséget, csak hogy elriasszák az embereket az italtól is, meg a dohányzástól is. Nem mintha lenne értelme az efféle riogatásnak.


Sőt, minél nagyobbat tódítanak, a népek annál kevésbé hisznek nekik, és annál okosabbnak fogják képzelni saját magukat.

2016. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már olyan időszakom, hogy sokat ittam, mondjuk 2 hónapig minden hétvégén berúgtam. Ez olyan 12-15 adag pia volt alkalmanként aztán egyszer csak jött egy alkalom mikor még ennél is több 17-20 adag lement és akkor rohadtul legyengültem. Hetekig rossz volt a közérzetem, gyenge voltam a májam néha beszúrt és olyankor fele annyi piától berúgtam mint azelőtt. Aztán próbáltam pihentetni a májam. Ezek után mindig 2-3 hónapig nem nagyon ittam, max. 1-2 sört. Heti 1-2 alkalommal. Ezután mindig helyrejött.
2016. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem szoktam félholtra inni magam és nem gondolom azt, hogy aki sík iszik az attól menő lesz, sőt. Viszont közbe előfordul, hogy nem sikerül a mértékkel való ivás,de ez ritka. Meg soha sem mentem el abból a célból otthonról, hogy megrészegedjek. De ha most összeülünk a haverokkal valahova s megiszunk pár sört máris részeg vagyok s ekkor nehezen tudok leállni.
2016. dec. 14. 19:07
 9/14 anonim ***** válasza:
pedig nem ártana
2016. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BlodDrunk válasza:

Üdv a klubban.

17-18évesen én is bírtam mindent aztán eltelt pár év és ugyanígy vagyok vele lesz rosszabb is:)

"Kezdünk öregedni"


Egyébként én úgy szoktam inkább,hogy korsó sör vagy akármi utána limonádé vagy valami üdítő aztán így váltogatva,így érzed mikor van az hogy ez az utolsó mert van szünet közötte.

2016. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!