Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sör vagy bor? Melyiket fogyasz...

Sör vagy bor? Melyiket fogyasztod szívesebben?

Figyelt kérdés

Ha sör, akkor világos vagy barna? Ha bor, akkor vörös vagy fehér?


(Az "egyáltalán nem iszom alkoholt, csak ásványvizet vagy 100%-os bio gyümölcslevet" c. történet itt most nem játszik, ezért kérem, antialkoholisták ne írjanak!)


Köszi! :)


2016. dec. 18. 20:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron sör ès rose'

Tèlen vörösbor, fehèrbor, forraltbor! :)

23N

2016. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Sima ízesítés nélküli világos sör. Amúgy miért tetted fel ezt a kérdést?
2016. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 nemcso ***** válasza:
50%

Sörből pilseni típusú nálam a nyerő.

Borból lehet fehér, vagy vörös (saját szőlőnk és borunk van).

2016. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Vörös, barna, hébe-hóba.
2016. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Bort egyertelmuen. Sort nagyon-nagyon ritkan.

Borbol is a jobb minosegu feher feledes borok johetnek szoba(2-3 alkalom hetente 1 max 2 poharral). Voroset csak ritkan iszom.

2016. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja es ha veletlen sort iszom akkor csak guinness johet szoba nalam. Vagy meg a Tsingtao-t is szeretem az vilagos sor.
2016. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
A sörnek az ízétől rosszul vagyok, de a vörösbort nagyon szeretem :)
2016. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Világos sör. A bor ízét nem szeretem.
2016. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Sör, mivel a bor csak ránk romlana... Kivétel a tokaji aszú, azt kedvelem s nincs semmi, ha egy év alatt nem fogy el. Amúgy a száraz vörös jön be (Cabernet Savignon, nem vagyok ínyenc, nekem nem számít a márka), csak az ránk romlik, én megiszom egy decit, a párom is és hónapokig nem akarunk újra inni. Eh.


Egy sört pedig meg tudunk inni ketten, főleg egy 0.33-ast :) Én fél-1 decit iszom (tokaji aszúból 3 centit).

De ez sima kis olcsó sör, de nem keserű, hanem egész ízlik. Belga sörözőben a kedvenceimet nagyobb mértékben tudom fogyasztani, legalábbis régen így volt.

Világos, barna vagy vörös, mindegy, csak tetsszen az íze. De a barnákat kicsit jobban szeretem, valahogy mélyebb, gazdagabb, jobb íze van nagy általánosságban. De könnyed nyári kánikulai napon fogyasztott sörnél inkább a világos jön be.

2016. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ételfüggő alapvetően, hogy milyen borokat iszom, de nyáron könnyedebb fehérek, mint pl. egy nagysomlói vagy Szepsy, esetleg Demeter-féle furmint, télen inkább a nagyvöröseket kedvelem, különösen Kovács Nimród vagy a Vylyan tételeit a magyarok közül.


Száraz borokról beszélünk, természetesen.


A közértekben, hipermarketekben kapható, 2-500 ft-os söröket nem szeretem, szóra sem érdemesek. De Belgiumban sörözni szoktam, ám az nem ez a kategória.

2016. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!