Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kóstoljam meg a Johnnie...

Hogyan kóstoljam meg a Johnnie Walker Black Labelt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én eddig csak húzóra ittam whiskyt, mert buli volt, és úgy nem ízlett. Ízetlen, száraz, műanyag ízű volt. Jack Daniel's és Jim Beam. Ezt a kettőt kóstoltam eddig.


Karácsonyra vettem egy Johnnie Walker Black Labelt, mert hallottam, hogy a Red az nem jó. Most az lényegtelen, hogy megérte vagy nem, az én pénzem, és olcsón jutottam hozzá, ha valaki esetleg erre térne ki.


A kérdés egyszerű: Hogyan kell inni egy ilyen Blended whiskyt? Vízzel vagy tisztán, hidegen vagy szobahőmérsékleten? A lényeg az, hogy mint a legkezdőbb whisky kóstoló, aki először issza módját megadva, hogyan tudja a lehető legjobban értékelni? Valószínűleg elsőre nem fog menni, de azért hogy a legjobb? (jeget sose tennék bele, marhaság)



2016. dec. 20. 23:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Utána tettem hozzá egy kis vizet, és úgy lement, annyira nem volt rossz, de azért jó se. Az alkohol már annyira nem nyomta el az ízét, és így valamit ki tudtam belőle venni, de egyébként akárhogy forgattam, nem tudtam megtalálni benne azt a "dolgot", amiért annyira szeretik a whiskyt.
2016. dec. 24. 22:47
 12/16 A kérdező kommentje:

De az is feltűnt, hogy utólag kezdett egyre jobban ízleni, egyre jobban találtam meg benne a "lényeget".


Ebből arra következtetek, hogy ezt meg kell "tanulni" szeretni, és egy pár éves tapasztalat után már szeretném.

2016. dec. 24. 22:56
 13/16 A kérdező kommentje:

A vodkát viszont szeretem. Abból meg bírnék inni bármennyit, ha nem rúgnék be idő előtt.


A pezsgőt, a bort is szeretem. Na, mivel ezeket szeretem, már régóta gondolkodtat az, hogy milyen lehet a Cognac, mert azt még nem kóstoltam. Mivel fehér bor az alapja, ezért gondolom, hogy édes, és nem olyan, mint a whisky, viszont hasonlóan kell fogyasztani, mint a whiskyt. Ezért vagyok nagyon kíváncsi, mert mi van ha a Cognac az pont az "én" italom. Persze ezek csak az én gondolataim, egy olyan ember, aki valamennyire is ért ezekhez, fogja a hasát a röhögéstől, hogy én milyen hülye vagyok.

2016. dec. 24. 23:01
 14/16 Dorian Gray ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy tisztán és normál szoba-hőmérsékleten tenném. Ezt a dolgot, hogy jól be kell hűteni a piát, tartsuk meg azoknak,akik az igénytelen kommersz cuccoktól akarnak beseggelni. Nekik jó,ha a hideg elnyomja az alkoholt,többet tudnak inni. Ugyanakkor az ízeket is elnyomja. Én egyedül a bourbonökbe teszek mindig egy csöpp (max a whisky fele) mennyiségű vizet, vagy jeget. Azt is azért, hogy a rájuk jellemző karcos utóízt csillapítsam. Ugyanakkor érdemes kipróbálni, tisztán is meg jéggel is, hogy milyen különbséget érzel, és összehasonlítani.
2017. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Phoney ***** válasza:

Írtad, hogy szereted a vodkát; szeretsz még bármilyen egyéb tiszta párlatfaját? (Rum, whisky, pálinka, brandy, stb.) A vodka kivétel ezek között, mert akár jó, akár rossz minőségű, akkor is finomszesz; vagyis kifinomítják belőle az alapanyag ízét és az erjedéstermékeket is, szóval a vízen és az alkoholon kívül alig van benne valami. A többi tiszta párlatfajtánál a cefre sok más összetevője is megjelenik az italban, ezek a vodkakedvelő számára időnként csípősek, „karcosak”, „büdösek” is lehetnek, de egyébként nagyon finom ízek is összeállhatnak belőlük.


Személy szerint nem vagyok elégedett a mostani Johnnie Walker Black Labellel, mert hozza ugyanazt a „ragasztós kekszízt” és gabonaszeszes szárazságot, ami az olcsóbb blended scotch-okra manapság annyira jellemző. Szóval (az ára ellenére) ma már sajnos a Black Label sem egészen a skót whiskyk gyöngye.

2017. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A vodkát, pálinkát, rumot szeretem, és ezek alapján szerintem a cognacot (az eredetit) is szeretném.


Nem tudom, hogy mi van velem, de csak a whiskyt nem bírom meginni. Nem tudom elképzelni, hogy miért, de csak azt nem.


Egyébként ez a Johnnie még annyira sem ízlet, mint az amerikai. Túl száraz volt, pont olyan íze volt, ahogy leírtad.

2017. jan. 14. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!