Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mivel lehet keverni a sört?

Mivel lehet keverni a sört?

Figyelt kérdés

Láttam már olyat hogy citrom- vagy limelével, sprite-tal vagy gyömbéres üdítővel öntötték fel, meg van ugye a diesel, ami kóla és sör összeöntve.


Ti milyen sörös variciókat ismertek még?


(kérlek ne írjatok olyanokat hogy a sört magában kell inni meg hogy milyen undorító, engem konkrétan az érdekelne hogy vannak-e még ilyen keverési módok)



2016. dec. 29. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Borovicskával! Csodálatos a hatás!
2016. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kanállal .

Viccet félretéve hallottam már olyanról, aki pl. fantával keverte és állítólag nem is rossz .

2016. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok természetesen vodkával keverve isszák. Jól be is nyomnak tőle.

"Triszto gramma birá, dvászto gramma vodacska." Ez így egy korsó, de inkább ne próbáld ki, vagy csak valamilyen gyengébb arányban.Mondjuk 4:1 arányban a sör javára. Ettől csak sűrűn jársz pisilni, de még nem üt ki nagyon.

2016. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jägersör!
2016. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tengeralattjáró:

Egy korsó sörbe, poharastól le kell engedni egy feles akármilyen rövidet.

2016. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

# 3


'Az oroszok természetesen vodkával keverve isszák. Jól be is nyomnak tőle. "Triszto gramma birá, dvászto gramma vodacska."


Nem tudom ezt a hülyeséget honnan veszed. Egyáltalán nem jellemző, hogy a vodkát sörrel kevernék az oroszok. Kísérőnek is inkább pezsgőt isznak hozzá hagyományosan, bár a mai fiatalok kezdik átvenni a nemzetközi szokásokat.


A mondat sem oroszul van, oroszul a sör "pivo" a vodkát pedig nem becézik, hiszen az már eleve becézett alak (a "voda" azaz a víz becézése).

2016. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Már nem tudok oroszul, de szlávul(gyűjtőnév ) még csak-csak, szóval nem kell leordítani a fejemet.Amúgy meg anno Leningrádban saját magam megtapasztaltam ezt a szokást... Szóval vissza az agarakkal , ha lehet !
2016. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományosan limonádéval itták a németek, fele-fel arányban, ennek a neve "radler". A pécsi sörgyárnak volt is egy ilyen nevű terméke, 2%-os alkoholtartalmú sör, intenzív citromos ízzel. Alighanem már nem gyártják, pedig azóta divatba jöttek a mindenféle gyümölcsös sörök.


A többi variációnak (gyömbérrel vagy kólával keverve) nincs olyan régre visszanyúló hagyománya.

Viszont Belgiumban és Németországban a gyümölcsös söröknek is van hagyománya, tehát ha bármilyen gyümölcsízű üdítővel kevered, az ebből a szempontból mégiscsak hagyományosnak tekinthető.


Mifelénk a bányászförcs, vasutasfröccs, stb. (attól függ, ki hol dolgozott :) a sörbe öntött tömény ital, fél liter sörbe fél deci vodka, vagy pálinka, esetleg konyak. Ha rumot öntenek bele, akkor általában matrózfröccsnek nevezik.


Ennek a variációja a tengeralattjáró, amikor a korsóba (rendes alakú korsó kell hozzá) a fél deci töményet a pohárral együtt süllyesztik bele, ezért nevezik tengeralattjárónak. A lényege az volna, hogy ilyenkor a tömény ital a sör felszínén szétterül, nem keveredik össze, csak ivás közben.

2016. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Vannak sör alapú koktélok is, bár nyilván jóval kevesebb, és kevésbé népszerűek, mint az egyéb, töményebb alkoholos italokból készültek:


[link]


Én például a mexikói micheladát kóstoltam egyszer. Elsőre kissé bizarr, de érdekes, meg lehet inni.

2016. dec. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

"Már nem tudok oroszul, de szlávul(gyűjtőnév ) még csak-csak, szóval nem kell leordítani a fejemet."


Más szláv nyelveken is pivo a sör. Ha nekem nem hiszel ("apanyelvem" szerb) akkor nézd meg például a wikin.


"Amúgy meg anno Leningrádban saját magam megtapasztaltam ezt a szokást... Szóval vissza az agarakkal , ha lehet !"


Hát erre mit mondjak... Ha ez is annyira igaz, mint az általad idézett mondat, akkor inkább nem hiszem el.


De ha láttál is ilyent, egyáltalán nem jellemző szokásuk ez az oroszoknak. Ugyanilyen eséllyel Pesten vagy Bécsben is láthatsz hasonlót.


Nincs harag, csak irritál, ha hülyeségeket írnak. ;)

2016. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!