Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mivel lehet keverni a sört?

Mivel lehet keverni a sört?

Figyelt kérdés

Láttam már olyat hogy citrom- vagy limelével, sprite-tal vagy gyömbéres üdítővel öntötték fel, meg van ugye a diesel, ami kóla és sör összeöntve.


Ti milyen sörös variciókat ismertek még?


(kérlek ne írjatok olyanokat hogy a sört magában kell inni meg hogy milyen undorító, engem konkrétan az érdekelne hogy vannak-e még ilyen keverési módok)



2016. dec. 29. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon néha megmelegítem, mézet és vajat szoktam belerakni. Főleg a barnasörhöz illik ez.
2016. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nyilván az alap, hogy a világos lagert valamiféle üdítővel keverik, ezt valóban radlernek nevezik. Rengetegféle van, tele van velük az összes áruház. A gyümölcsös sör készítésének profibb módja, ha gyümölcságyon érlelik, de ez már nem keverés...


Ezenkívül valóban a radlerek egy speciális fajtája a diesel, ekkor kólát öntenek hozzá. Mondjuk míg a gyümölcsös radlerekből vannak egész kellemes nyári frissítők, ezt nem ajánlanám senkinek, szerintem undorító.


Amúgy meg vannak egyéb ízesítések is, gyakorlatilag szinte bármit kipróbálnak a kísérletező kedvű gyártók kezdve a méztől( [link] a gesztenyén át( [link] egészen a chili-ig( [link]


De természetesen maguk a fogyasztók is kevernek mindent össze-vissza, ezeket hívom én kocsmatuningnak. Ide tartozik a már emlegetett jager-sör meg a tengeralattjáró, de a sört sem kerülte el az a trend, miszerint alkoholt és energiaitalt keverve kell fogyasztani, mert úgy jobban üt. Nyilván mindenki tudja, kik csinálnak ilyen "radlereket"(mert hát végeredményben az, csak limonádé vagy kóla helyett most energiaital kerül sörbe), ezt a diesel-lel együtt szintén nem javaslom.

2016. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi kimaradt az első bekezdésből, hogy rendhagyó módon néha barna lagerből is csinálnak radlert. Pl.: [link]
2016. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Engem is, amiket te írsz, de amúgy nincs harag.Mi pedig bolgárok vagyunk, ahol a sör bira. Természetesen a pivot is ismerjük, de nálunk nem jellemző. Amit láttam, meg láttam, ezt senki sem cáfolhatja meg.Mellesleg a szomszédom meg orosz, és mégis tudunk "társalogni"...

Lehet, hogy én vagyok öreg, te meg túl fiatal.De üsse kő, most már tök mindegy.

2016. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lime. Az tipikus. Én minden nap megiszom pár sört, néha felest is mellé. elmondhatom, hogy ha felest is iszol mellé, sokkal durvább a hatása. Nem mindig azért iszom, hogy berúgjak, de ha valaki erre vágyik, akkor nyugodtam. Amit nem szabad, hogy sör-bor-vodka, attól nagyon szarul leszel. Valamint a sört és a bort se nagyon jó, ha kevered. Nagyon felugrik a vérnyomásod tőle.


Egyébként, amit régen szerettem az vodka kóla volt és vörösboros kóla. Ezeket gyakran ittam, néha pedig energiaitallal kevertem össze egy feles vodkát, az is nagyon jó volt.

2016. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Én energiaitallal szoktam.

Próbálj ki egy 0,4l-s Gösser-t egy 250ml-s Hell-el.

Öntsd egy 750ml-es vizes flakonba :D

2016. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ :)
2016. dec. 30. 08:31
 18/18 anonim ***** válasza:

Igazából a puding próbája az evés. Mindenki azzal kísérletezik, amivel szeretne. Így van ez a sörrel is, ha valaki szeretné, akkor málnaszörpös szódavízzel önti fel. :)


Amúgy nálam a fantás - vagy ha az nincs - a jaffás-szódavizes kombó jött be. Könnyebben is lehet berúgni tőle.

2016. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!