Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tesco önkiszolgálós kasszánál...

Zephos kérdése:

Tesco önkiszolgálós kasszánál lehet 18 alatt alkoholt venni?

Figyelt kérdés
Szilveszterre kéne, és a legidősebb ember is csak februárban lesz 18. Lehet az önkiszolgálóban életkortól függetlenül venni? A válaszokat előre is köszönöm!:)

2016. dec. 31. 00:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó, szerintem amúgy külföldön ebből a szempontból kb. mindenhol lazább a helyzet.

Legalábbis én 16-17 évesen több országban is vettem alkoholt meg cigit, és sehol sem fordult elő, hogy nem szolgáltak volna ki, akár piáról, akár cigiről volt szó. :D (olasz, francia, cseh, szlovák és szerb földön próbálkoztam, ill. osztálykirándulásnál próbálkoztunk)

2016. dec. 31. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
81%
A tescoban ha szerencsed van akkor a kis boltban meg tuti
2016. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Tescoban ahogy alkoholt észlel a gép egyből jelez és valaki odajön hogy megnézze a személyit,ameddig a dolgozó nem hagyja jóvá addig fizetni se tudsz mert szinte leblokkol a képernyő. Elég gáz egyébként hiába múltam el 18 inkább a szalagnál veszem mert elég ciki amikor elkezd jelezni és kb mindenki azt bámulja hogy na most ezt kiküldik vagy tényleg elmúlt 18. Kisboltokban sokkal több szerencséd van de be is küldhetsz valakit mi mindig ezt csináltuk és általában nem állt le velünk veszekedni senki.
2016. dec. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%

Valóban jelez a gép, de nem tudom, abban mi a kellemetlen vagy ciki. Odahívjuk a 3 méterre levő személyzetet, az megnyom egy gombot és kész. Nincs benne semmi ciki. Személyi nekem nem kell, elég idős vagyok ahhoz , hogy ne nézzenek fiatalkorúnak :)


Kisboltban az idősebbnek kinéző tagoknak bizonyára egészen nagy eséllyel kiadják mindenhol.

2016. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Azért a külföldi helyeket figyelembe véve tegyük hozzá, hogy pár országban csupán 16 év az alkohol kiadásának korhatára.
2016. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
Jó hát az is más dolog hogyha valakinek csak gyorsan le okézzák mert idősebb. Én 20 vagyok és ahogy manapság kinéz egy két 13 éves ezért tőlem szinte mindig elkérik önkiszolgálóba és nekem ez nem esik jól mert a legtöbbször bunkó,lenéző stílusba teszik ezt mintha egy ovodással beszélnének aki piát akar venni ezért tartom cikinek.
2016. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem helyszíntől függetlenül sehol nem adhatnak ki alkoholt 18 év alatt.
2016. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%

15: Ez igaz, de azokban amit felsoroltam 18 a korhatár. Meg amúgy Európán belül Ausztrián is Belgiumon kívül asszem mindenhol, és ott is csak a sörre meg borra 16 tudtommal.

[link]

2016. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

Kiadják ha már idősebbnek nézel ki 18-nál


Történt már velem is nem egyszer. Huszonpár éves fejem van és amikor tömegek várnak még az önkiszolgáló sorában akkor a nyolcórás műszak hetedik órájában lévő eladó nagyon ritkán kéri el


Ez az igazság. A korábbi válaszolók saját, személyes tapasztalatból beszéltek?

17/f

2017. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
82%

Kisboltban, ahogy sokan írták, szinte bárhol kiadják, én ismerek helyeket, amik nagyjából abból élnek, hogy a fiatalokat itatják :D

Teszkós önkiszolgálót meg ki lehet cselezni, ahogy nagyjából minden ilyet, de a legegyszerűbb, ha megkértek valakit;)

2017. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!