Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért lett a "feles" egyszercs...

Miért lett a "feles" egyszercsak 0,4-es?

Figyelt kérdés
Ki taláta ki ezt és miért?
2017. jan. 16. 08:18
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
40%
Nem volt pofájuk árat emelni, így hát a mennyiséget csökkentették. Aztán meg elterjedt.
2017. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez az európai standard, az Európai Unió erős ajánlása hogy minden tagországban 0,4 legyen az tömény egységes mennyisége.


Elsőnek fogalma nincs a témáról, nem tudom minek válaszolt.

2017. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem lett az. Van kétcentes, négycentes hivatalosan vendéglátóhelyeken. A négycentest szokták sokan hibásan felesnek hívni.

De vannak olyan helyek, ahol "egy adag" pl. egy decit jelent. De ez azért elég ritka és nem is itthonra jellemző.

2017. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Volt valaha nem ennyi?
2017. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Phoney ***** válasza:
78%

Az EU csak egy jó (?) kifogás volt arra, amit az első írt. Senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy váltson 4 centre. Még pár éve is voltam olyan városi sörözőben, ahol 4 centet kértem vmiből és mondták, hogy bocs náluk még mindig csak 3 és 5 van. Lehet, hogy azóta sem váltottak.


Az utolsó kettőnek: igen, a feles fél decit jelent, és annyi is volt, talán bő 10 évvel ezelőttig. Ha van a szüleiteknél ennél régebbi felespohár, le is mérhetitek, hogy legalább 1 centtel nagyobb a maiaknál. Ezért maradt „feles” a neve azután is, hogy 4 cent lett.

2017. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Falun csődbe menne az a kocsmáros, akinek lenne pofája 2 cent pálinkát kitenni a pultra.
2017. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
39%

"Elsőnek fogalma nincs a témáról, nem tudom minek válaszolt."


Ja. Igaz. Én nem olvasok, csak kocsmába járok. Ott még feles, biztos be kéne záratni, mer' "nem EU-s". Főjelecsem?

2017. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig falun is, megy mindenhol egyre kevesebb helyen mérik régi mércével.

Nagyítóval kell olyan helyet keresni.


Sokminden miatt váltottak. Univerzálisabb a 2-4.

Igen, az eu-ban is így van, meg az italforgalmazók is erre alapozzák a promóciókat, a reklám poharak is ilyen méretűek, a koktél recepteket is könnyebb így kezelni, szóval könnyebb megoldás volt váltani.


És ha 10-ből mondjuk 8-an váltanak, a maradék 2-nek nehezebb versenyezni az árral, mert ők többet adnak, a vendég meg elsősorban az árat nézi.


Én konkrétan 1 helyet se tudok már amit ismerek, (és kocsma is van benne) ami még 3-5-tel mér.

2017. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%

A feles most is 0,5. A négy cent pedig most is 0,4.

Ez két különböző dolog. Kár összekeverni.

2017. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pesten van olyan szórakozóhely ahol már 4cl sincs, feles néven 3cl-t adnak.
2017. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!