Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 25 főre hány üveg bor kell?

25 főre hány üveg bor kell?

Figyelt kérdés

2017. márc. 20. 13:23
1 2 3 4
 11/39 Carragher_x ***** válasza:
36%

Az 50 üveges az vagy alkoholista vagy troll, mindenesetre a válasza nyilván teljesen irreális.:D

Egyébként erre elég nehéz válaszolni, egyesével végig kéne menni a vendéglistán, hogy meg lehessen normálisan becsülni. No meg persze az sem mellékes, hogy egyáltalán milyen összejövetelről van szó vagy épp lesz-e vmi helyettesítőtermék, pl sör vagy vmi long drink.

2017. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Mojjo ***** válasza:
80%
Szerintem meg az 50 üveges se nem troll, se nem irreális, se nem alkesz. Ha sokáig húzódik az alkalom, akkor teljesen korrekt. Haa rövidebb, pár órás bulit terveztek, akkor is 20-25 üveg kell. A 10 üveg természetesen nevetségesen kevés. Nem arról vam, hogy le kell részegedni, de 10 üvegnyit 25 főre szemcseppentővel kéne mérni. Akkor már jobb, ha egyáltalán nincs bor.
2017. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Mojjo ***** válasza:
@12: sorry az elírásokért, telefonról vagyok és sajnos én baromira nem tudok telóról írni.
2017. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
54%
18-20 üveg
2017. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Igen. Az 50 üveg egyáltalán nem biztos hogy sok. Egy hosszabb borozgatáson, ami eltart mondjuk 6-8 vagy még több órát simán megiszok 2 üveg bort és max. csak egy kicsit jobb kedvem lesz, pláne ha van valami jó kaja is mellé. Persze ha olyan emberekről van szó akik nem isznak túl gyakran, vagy sok a nő köztük vagy nem tart olyan sokat a buli, akkor jóval kevesebbis elég, de 10 üveg bor az 25 főre csak 3dl fejenként, az nagyon kevés, minimum 20-25 üveg kell.
2017. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
54%

Eloszor is: milyen alkalomrol van szo?

Aztan: milyen a tarsasag osszetetele? Nem csak a kor szamit,hanem a tarsadalmi beallitottsag, reteg meg meg egy csomo dolog.

Kerdesedbol kivilaglik, h valami kis tini lehetsz akinek fogalma nincs a dolgokrol. Minden nagykepuseg nelkul. Ha valami kis tini bulirol van szo (ertsd 25-ig bezarolag) akkor inkabb sort vegyel meg nehany uveg vodkat es kesz. Mindenki elegedett lesz. Nem utolso sorban: jobb vodkatol hanyni mint bortol. Tovabbi info ha majd tobb adatot is leirsz ;)

2017. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Meg annyit, h baromsag 50 uveg bort venni mert:

1. ha csoro vagy akkor csak gyenge minosegre futja, abbol meg kinek kell ket uveggel??

2. ha penzes vagy akkor sem fog mindenki meginni ket uveggel

3. minek ket uveg???? ekkora alkeszeket mint itt nehany hozzaszolo, gyerekek!!! (fejcsovalas) ;D

2017. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
50 üveg nevetséges. Akkor ittunk egy este alatt fejenként két üveg bort, amikor egyetemisták voltunk és már kialakult egy tolerancia. Ha esti összejövetel, 20-25-öt mondanék, ha netán ebédtől vacsoráig tartó nagyobb buli, akkor lehet feljebb menni, de akkor meg lesz közben időd ellépni boltba. Az se baj, ha megmarad, akkor jó lesz legközelebbre. :)
2017. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Szerintem akar hogy szamoljuk a 10 uveg keves... ink vegyel tobbet mint h elfogyjin es ne legyen mivel kinalni a vendegeket ink maradjon rajtad egy uveg bor azt akarmikor el tudod ajandekozni egyebkent otthon el is all en 15 uveget szaccolnek de lehet h meg az is keves
2017. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

én nem vagyok egy nagy piás, de 5-6 pohárral lazán beverek egy este alatt, ha jó a társaság, akkor a dupláját is.

és akkor a rövidekről még nem is beszéltem...

a többiek meg még többet, és senki nem alkoholista közülünk.

utána hónapokig nem iszunk egyáltalán, mindenki családos, dolgozó ember.

2017. márc. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!