Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 25 főre hány üveg bor kell?

25 főre hány üveg bor kell?

Figyelt kérdés

2017. márc. 20. 13:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
43%
A vendeg ne azert menjen h beba...on mar bocs.. Tipikus magyar bunkosag h odamegyunk valahova es felzabalunk, feliszunk mindent. Eloszor is ott kezdodik a dolog, h viszek egy uveg bort, lehetoleg egy kozepkategoriasat. Aztan max 3 pohar bort iszok. Ha osszeszokott tarsasagrol van szo, akkor tobbet is iszunk alkalmasint de akkor tobbet is viszunk.
2017. márc. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
43%
20-as: mi lenne ha nagy pias lennel?? Azt tudtad hogy az alkoholistak legnagyobb resze tagadaja hogy alkoholista? ;)
2017. márc. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

nálunk 2-3 üveg pia az alap, amit viszünk vendégségbe.

aki egyáltalán nem iszik, az is szokott hozni legalább egyet. ha elfogy akkor leugrunk még.

az 50 liter bor egyáltalán nem túlzás 25 emberre, de ezt azoknak illő vinni, akik vendégségbe mennek, a házigazda elég, ha néhány üveggel készül, persze ha nem ingyenélő tahókat vár...

2017. márc. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

@ 22-es

ha alkesz lennék, akkor utána nem bírnám ki 2-3 hónapig nulla alkoholbevitel nélkül...

2017. márc. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Carragher_x ***** válasza:
32%
@24, valóban, te nem alkoholista, hanem nagyivó vagy.
2017. márc. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
45%

@ 22-es

még annyi: nem azt írtam hogy absztinens vagyok, vagy hogy rendszeresen hónapokig nem iszom, de ha úgy alakul, akkor egyáltalán nem okoz gondot.

nyilván a nyári melegben nekem is jólesik néhány fröccs vagy sör is, de csak ritkán, ha megkívánom.

de ha összejön a társaság egy évben mondjuk négyszer, akkor mindenki azért 100%-ban odateszi magát, csakúgy mint a család, munka terén is. erre egy férfiembernek igénye van, az okos feleségeink, barátnőink tudják ezt, és azt is hogy utána ugyanúgy számíthatnak ránk.

a Monarchia alatt bármilyen hihetetlennek tűnik az arisztokrácia körében a nőknél naponta (!) lecsúszott 6-8, a férfiaknál 10-12 liter bor, ez történelmi tény, feljegyzések vannak róla, utána lehet nézni.

igaz, akkor még a bor szőlőből készült. :)

és azért az ország virágzott, vasutak, hidak, épületek nőttek ki a semmiből, a tudomány, művészet virágkorát élte...

2017. márc. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Carragher_x ***** válasza:
0%

"és azért az ország virágzott, vasutak, hidak, épületek nőttek ki a semmiből, a tudomány, művészet virágkorát élte..."

No meg a várható élettartam is 30 körül volt:)

2017. márc. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Carragher_x ***** válasza:
Hogy az akkor európai vezetőnek számító öngyilkossági rátát ne is említsem :D
2017. márc. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
54%

valószínűleg annak a mennyiségnek a töredéke is halálos lenne ma, az alkoholizmus arisztokrata népbetegség volt, és erősen szerepe volt az alacsony életkorban való elhalálozásnak. a parasztság és polgárság megközelítőleg nem ivott annyit, nem is bírtak volna dolgozni.

ezt én csak egy szélsőséges példaként írtam, hogy azért alkoholista és alkoholista között is van különbség.

de azért az arisztokrácia tervezte, szponzorálta és kivitelezte a nagy beruházásokat, projekteket, innovációkat.

egyébként a pontosság kedvéért Mária Terézia idejében inkább 40 mint 30 felé közelített az átlagéletkor...

2017. márc. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
54%
az öngyilkosság meg jellemzően az alacsony néprétegek körében volt magas, és érthető okokból sokkal inkább a reménytelenség és kilátástalanság miatt, mint az alkohol miatt. persze kivételek akadtak.
2017. márc. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!