Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Aki minden nap iszik valamit...

Aki minden nap iszik valamit (akár csak egy üveg sört) az alkoholista?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy elég megosztó kérdés, kíváncsi vagyok mások véleményére.
2017. márc. 28. 07:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Hányszor teszitek már fel ezt a nyamvadt kérdést??

IGEN, AZOK VAGYTOK

2017. márc. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem, illetve nem feltétlenül. Rengetegen isznak meg egy sört vagy egy pohár bort esténként, nincs ezzel baj. Akkor vagy alkoholista ha nem tudsz kihagyni egy napot sem, ha annyira beépült ez a szokás hogy ingerült vagy ha valamiért nem tudsz inni egy napig. Próbáld ki, egy-két napig ne igyál semmit, ha nem okoz különösebben kényelmetlen érzést akkor nincs gond.
2017. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jesszus, ki mondta,hogy én iszom? :D

Körülbelül évente 2-3 alkalommal fordul elő.

Párommal beszélgettünk és az ő véleménye az,hogy aki minden nap iszik (függetlenül attól,hogy mit és mennyit az szerinte már bizonyos szintű alkoholizmus) én nem értek ezzel feltétlen egyet, de azt sem gondolom,hogy hülyeség amit mond.

2017. márc. 28. 09:06
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba! :D

(első, te is figyelj!)


Az alkoholizmus függőség. Fizikai, és mentális.


Ezért nem definiálható se mennyiséggel, se rendszerességgel.

Akármennyire is mérésb-zi az orvostudomány, ez NEM! mérhető!


Pont ezért simán lehet alkoholista az is, aki 2 év alatt 1 kortyot se iszik, ha viszont utána igen, akkor mentálisan túl gyenge ahhoz, hogy abbahagyja, és utána 2 hónapig részeg.

Hiába hagyja abba utána megint 2 évre, attól még alkoholista, mert utána se tudná megállni 1 pohár, vagy 1 nap részegség után.


A #2-es válaszolónak is igaza van, ez más típusú alkoholizmus, olyan mennyiségű alkohollal, amit a máj még fel tud dolgozni, tehát nem igazán látszik meg az illetőn, de ha felfüggesztené az alkoholfogyasztást, jelentkeznének a pszichés tünetek.


Ez viszont nem egyenes következménye a rendszeres alkoholfogyasztásnak.

Rengetegen isznak pl napi 1-2 pohár bort (francia paradoxon) úgy, hogy semmiféle pszichés , és még kevésbé fizikai függőség nem alakul ki.

Ebben az esetben nem lehet alkoholizmusról beszélni, hiszen a legcsekélyebb elvonási tünettel sem jár , ha az illető egyik napról a másikra felhagy ezzel.

2017. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Valószínűleg igen.
2017. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Aki minden nap elszív egy szál cigit (akár csak egyet), az dohányos?


Igen.

2017. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
az még nem az. en is iszom nyaron ízesitett sört, na akkor az vagyok??
2017. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdésem.

Arról beszélek aki MINDEN NAP iszik.

2017. márc. 28. 10:57
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha kimarad egy nap, akkor megvonási tünetek lépnek fel (remegés, hányinger, izzadás, alvászavar, netán hallucinációk, epilepsziás roham)

igazaból ekkor alkoholista vki.ha a tünetek fellépnek.

2017. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem bírja ki, hogy ne igyon akkor igen.
2017. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!