Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek napi 1-2 üveg sör...

Szerintetek napi 1-2 üveg sör még normális? Féltem a párom.

Figyelt kérdés

Párom nagyon rákapott mostanában az italra,és aggódom. A szülei is ittak. Félek hogy ő is rászokik.

Az előző párom alkoholista volt ,így gyűlölöm ha valaki iszik.

De ő azt mondja ,hogy ez még egészséges is,és különben se szóljak bele. Minden férfi megissza a magáét.

Engem meg idegesít,és féltem őt.

Mi a véleményetek erről? valóban egészséges?

Elfogadható még ez a pár üveg sör naponta?



2014. szept. 4. 10:26
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
26%
szerintem sok, bár én gyülölöm az alkoholt soha nem iszom!
2014. szept. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi még nem sok, csak több ne legyen.
2014. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Atol függ hogyan teszi..eszik ellöt..eszike utána..

pálinkát is simán lehet inni..pl kaja után be vágsz egy felest semmi bajod nem lesz .Akkor van gáz ha csak pia van és nem eszik..

2014. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 csabika1971 ***** válasza:
76%

Na, hát szerintem napi egy-két sör totál normális. Hisz ennyitől nem lehet berúgni. Ha itt megáll, hagyd békén. A gond akkor van ha elkezd ez miatt kimaradozni és részegen haza járni.

És egyet értek az előttem szólóval, napi fél pálinka sem ártalmas mellé. Csak több ne legyen, és nem evés után ha nem előtte kell inni. Hisz az hozza meg étvágyat.

A rendszeresen normális szinten való alkohol fogyasztás egészséges. A sör tele vitaminokkal és ásványi anyagokkal, bár igaz a vörösbor sokkal jótékonyabb napi 1-2 pohárral (mert azt mértékkel szinte az orvosok gyógyszernek tartják).

2014. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Pár üveg sör nem fogadható el naponta! Alkalmanként igen, de a rendszeres ivás vezet az alkoholizmushoz. És nem minden férfi issza meg a magáét, nem ez teszi férfiassá.
2014. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem normális.

Viszont, ha úgy alakul, hogy egy nap nem tud inni, nincs otthon, akármi, és attól kiakad, nem bír ki pár napot nélküle, akkor az már egy fajta függőség.

Én is megiszom (főleg nyáron) egy-egy sört munka után, pedig nő vagyok. De van olyan, hogy 4 napig minden nap, aztán egy hétig semmi. Tehát rendszer nincs benne.

2014. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mint írták előttem is, akkor van baj, ha ez rendszeres és "kiakad", ha nincs otthon. Akkor ez alkohol-függőség! Ezt nevezik alkoholizmusnak és nem a mértéktelen rendszertelen ivászatot. Ha valaki két-három havonta leissza magát a sárgaföldig, majd hónapokig nem iszik, az nem függő, alkoholista. Ha csak egy sört iszik rendszeresen valaki és a hiánya "zavart" okoz akkor alkohol függő!
2014. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

kihagtam egy "nem"-et!

"Ha valaki két-három havonta leissza magát a sárgaföldig, majd hónapokig nem iszik, az nem függő, alkoholista."

Ha valaki két-három havonta leissza magát a sárgaföldig, majd hónapokig nem iszik, az nem függő, nem alkoholista.

2014. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Aki NAPI szinten iszik alkoholt, az függö!


Ez NEM egészséges, hanem az alkoholizmus kezdete.

2014. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%
Szerintem sem normális minden nap 1-2 sör. 1 pohár sör vagy inkább bor vacsorához belefér. Ez még tényleg a egészséges szint. De 1-2 üveg sör? Nem, ez már függőség. Ez a mondat, hogy "Minden férfi megissza a magáét." tipikus alkoholista mondat. Nem, nem issza meg. A férfi ismerőseim közül csak az "issza meg a magáét", amelyiknek alkoholfüggési problémái vannak. Kérd meg, hogy 1 teljes hétig ne igyon meg egyet sem. Dugiban sem. És akkor elhiszed, hogy nem függő. Szerintem 3 napot nem fog kibírni, és igen, ez már a függés, ez már az alkoholizmus lesz.
2014. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!