Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Még sosem ittam egy korty...

Még sosem ittam egy korty alkoholt sem, viszont hamarosan lesz egy buli, ahol ki szeretném próbálni, melyik alkoholt ajánlanátok? Mik a jó kombinációk?

Figyelt kérdés

Ezek közül mit ajánlanátok?

Vodka, Jager, Martini, sör, bor?


2017. jún. 17. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
alkohol mentes, vagy minnimális 0,2 %-os sör.
2017. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok nagy ivós, szóval csak saját kis tapasztalatomból tudok neked átadni. :D

A vodkanarancs (vodka + narancslé nyilvánvalóan) szerintem kb. mindenki kedvence lehet. Nem rossz így az íze, de kellően tud ütni.

A Jager meg drága, de elég jó íze van szintén. :D

A sört, bort nem szeretem, de ha mindenképp muszáj akkor boroskóla. Ebből sokat kell inni, hogy hasson.

Kezdőknek kifejezetten ajánlatos lehet, ha felszeretnéd mérni hol a határ. De akár a vodkanarancs is.

Ha baráti szórakozás lesz, előkerülhet a jó öreg pálinka. Kis adagban ez sem vészes, tehát ha egy felessel megkínálnak nem fogsz még berúgni.


Gondolom az első azért ajánlott ilyen könnyedséget, hogy kicsiben kezd, de szerintem én vodkanaranccsal kezdtem és nem lett belőle baj. :D Csak várj rá egy kicsit, mert könnyen lecsúszik, hatni viszont már lehet csak akkor érzed, mikor kell a szék hogy leülj. :D

2017. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?


Én első körben valami krémlikőrt, martinit, cidert vagy cherry-t javasolnék, mindenképpen olyat aminek nem nagy az alkohol tartalma.

2017. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ha már elég idős vagy akkor Berentzen :) Nagyon finom, de csak mértékkel igyál bármit iszol és ne keverd a piákat mert akkor a kórházban köthetsz ki!
2017. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Azért az sem mindegy, hogy milyen vodka és bor. :D

Az olcsó vodkákat (kalinka, royal) meg sem tudom inni még naranccsal sem, viszont a Finnlandia és az Absolut nagyon jó. Bár nagyjából az ára is kétszer annyi.

A kedvenc vodkás italom a vodkaszóda citrommal.

Nem vagyok nagy boros, viszont a fröccsöt szeretem. Az egyik helyen ahova járunk nagyon finom termelői tokaji borból csinálják.


Bármit is iszol a lényeg a mérték. Tarts szünetet és ha érzed h kezdesz rosszul lenni, akkor ne folytasd az ivást.

Amikor én ittam először, kegyetlenül lerészegedtem és nagyon fájt a másnap. :D

2017. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"Ne keverd a piákat mert akkor a korházban köthetsz ki." Ha nem keveri akkor is kiköthet ott. Egyik haverom pár éve nem keverte, csak megivott 3 deci 70%-os "abszintot" (tescos utánzat, de ütni üt) kb. fél óra alatt mindezt úgy hogy nem nagyon szokott inni és volt kb.55kg és detoxba került. Szóval keverés, vagy sem vigyázni kell. Amúgy kezdőként sört vagy fröccsöt ajánlanék. Vodkát max. gyengére keverve naranccsal. Jager jóízű de 35%-os, az alattomos, nagyob be lehet tőle rúgni. Raadásul mivel éfes nagyobb mennyiségben hánytat rendesen. Azzal csak óvatosan.
2017. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 6

Az is jó nagy barom aki az abszintot tisztán issza.

Az abszintot régen nem fogyasztották röviditalként.Vízzel hígították.Kb bor erősségűre.(Amit vettem arra rá is van írva,hogy csak vízzel hígítva fogyasztgató.)

2017. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne nagyon keverd. Kezdetnek vodka kb bármilyen gyümölcslével, lightos keverésben. pl 2 deci őszi lébe 2 cent vodka. Ha nem ittál még 1-2 pohár után úgyis megérzed. Felesezni nem most kell nekiállni, max 1-2t igyál és mindig kísérővel, lehetőleg 2 közt teljen el 1 óra, mert hamar be fogsz rúgni. Keverni azért nem szabad, mert ha 8tól isztok, akkor 10kor már olyan leszel, mint egy massza és sugárban rókázol. Buli előtt egyél egy kiadósat és jobban bírod az alkoholt. Amint érzed, hogy túl jól vagy (nekem pl el kezd zsibbadni a szám), akkor csak vizet vagy üdítőt igyál,mert onnan hamar KO-szintre tud érni az ember.
2017. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vodkanarancs, cherrykóla, boros kóla.esetleg valamilyen krémlikőr.
2017. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
1 pohár viszki, 1 pohár energiaitallal
2017. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!