Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit gondoltok a Lidl mostani...

Mit gondoltok a Lidl mostani szezonális sörkínálatáról?

Figyelt kérdés

[link]


Belga, angol, német sörök...


A 6-os belga pakkot néztem, elég jó árban, megéri bevásárolni ezekből meg a többiből?


2017. jún. 22. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagyatkoznék mások véleményére ebben az esetben. Vedd meg, próbáld ki.
2017. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Veszel egyet,megkóstolod gyorsan,és ha jó gyorsan bevásárolsz belőle.
2017. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Duval, Leffe jó sörök (különösen a barna), a Hoegaarden is finom, de miután egyszer hánytam tőle, azóta nem iszom.


- a britek általában szénsavtalanok, és kicsit olyan langyik, nekem nem ízlenek (kivéve valami IPA).

- a Kilkenny az jó (ha nicns jobb)

- a németek zöme láger lehet, hát az olyan jellegtelen.

2017. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Argus Strongot szoktam venni, ha olyan kedvem van és nincs kedvem kézműveshez, meg a Faxe sem rémes bár 10% az durván üt.
2017. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kóstold meg egyenként és majd eldöntöd, hogy megéri-e. Én utálom az Leffe-t példéul, nálam az alja sör, hiába mondanám, hogy nem éri meg, valakinek meg lehet hogy az a kedvence és neki meg megéri. Kóstold meg, hogy neked bejönnek-e ezek a sörök
2017. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Birra Moretti majdnem olyan ízű mint a Soproni, de sokkal drágább, ha ez után is érdekel persze meg lehet kóstolni de inkább ne ruházz be egy rekeszre. :)
2017. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Belga pakk nagyon megéri, én abból vettem egy rakatot... már harmadjára. Nem mind csúcsbelga, de a Gulden Draakok nagyon ott vannak a szeren, főleg a 9000, az ugye egy quadrupel. Oké, annyira nem jó nyilván, mint egy Trappistes Rochefort 10-es, de azért benne van minden, amit egy quadrupelben szeretünk. A sima Gulden Draak az édes, krémes, itatós ízvilágával az egyik kedvenc desszertsöröm. A Piraatok karcosak ugyan, mert eléggé kiüt belőlük az alkohol, de a Triple Hop a komlózás miatt egyedi ízvilágot kapott, és a sima is jó. A Bornem Dubbel elég egyszerű darab, de kellemes a maga belga malátás-élesztős és étcsokis ízvilágával. A Bornem Tripel se rossz, bár a füstös ízjegyek miatt kicsit fura... de hidd el, a pakk nagyon megéri!


Az angolok közül a Butcombe-ot nem kóstoltam, még a hűtőben pihennek az üvegek, de ha szereted a bittereket, akkor érdemes az angolokból is bevásárolni, mert egy kivételével(1689) mind az, és árukat simán érik.


Németek közül a Wernesgrüner 300-ért már jó vétel, a 200 forintos Peerlenbacher Festbier is árához képest is egészen jó... persze nem egy Paulaner Oktoberfest, de azért ár/érték arányban ott van.


Szerintem ezeket érdemes. Amit semmiképp se, az a Belgium Büszkeségei doboz! Az egy nagy parasztvakítás, három liszensz Stella, a belga ale-ek világába belépőszintet jelentő Leffék, és kapsz egy Hoegaardent... aha. Még ha a Stellák helyett egy Leffés kehely meg Hoegaardenes pohár lenne, azt mondanám megfontolom. De így ez nagyon felejtős. Ha valaki nem érti, akkor bedobok egy ilyen analógiát: ez olyan mintha betennél egy szép dobozba egy Arany Ásót, egy Kőbambit, egy Borsodit, egy alap Sopronit meg egy alap Drehert és prémium ajándékcsomagként árulnád "Magyarország Büszkeségei" néven.


A Guinnes Draught meg a Kilkenny ízetlen vacakok aranyáron, a San Miguel egy vizes, kukoricás förmedvény... meg hát látod te is, hogy van a kínálatban jó néhány kommersz, amit nyilván nem érdemes. Ha lenne még kérdésed, nyugodtan tedd fel! :)

2017. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A belgium büszkeségeibe nem 3 Stella van hanem 2 és Hoegaardenből nem 1 hanem abból is 2, de 2 ezret úgysem ér az tény. Viszont ez karácsonykor már volt tescoba, de mivel nem vitték el 2 ezerért márciusba kiárusítva 1400-ért lehetett kapni. Annyit azért már megér szerintem. A másik belga pakk amúgy 2300-ért is igen jó vétel, pláne hogy ott mind a 6 sör különböző, így sok félét megkóstolhatsz.
2017. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ebben a rekkenő hőségben ezek a 10%-os, erősen szénsavas sörök nem esnek annyira jól szerintem. Megéri ilyen időszakban meginni ezeket, vagy várjak velük télig? :))
2017. jún. 23. 00:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem időjárástól függetlenül jól esik bármiylen típusú sör, ha jól van megcsinálva... russian imperial stout-ot is iszom nyáron, ha úgy van, de ha szilveszterkor jönnek a haverok, akkor meg valami egyszerűbb sör kell, hát iszunk valami pilsnert. Szal nálam ez nem időjárásfüggő, de te idd akkor, amikor szeretnéd! :D
2017. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!