Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért olyan drágák a kézműves...

Miért olyan drágák a kézműves sörök?

Figyelt kérdés
Tegnap 600 forintért vettem meggyes sört.
2017. jún. 24. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Mert kézműves sörök.
2017. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Minden, ami kézzel készül, sokkal drágább, mint a nagyüzemben előállított.
2017. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Érted a kézműves szót? Tudod mit jelent? Azért drága mert kézműves, ahogy #1 írja.
2017. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert kézművesek. Tehát kevés ember állítja elő őket kevés mennyiségben. Ráadásul szemben a nagyüzemi sörökkel odafigyelnek a gyártás folyamatára, beleértve a kényes részeket. Nem segítik kukoricadarával az érlelés gyorsítását (ami a legnagyobb elkövetett bűn a sörfőzés történetében!). Mivel ezek készítési folyamata kényes, adott esetben időigényes, kevés ember dolgozik rajta, minden hangsúly a minőségre helyeződik (szemben a mennyiséggel), és különlegesnek számít, az ára is több lesz, mint egy nagyüzemi sörnek. Ez teljesen természetes dolog.
2017. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Mert hamar gazdagok akarnak lenni a kèszítők. Belőlem biztos nem èlnek meg, 2 kèzműves sört próbaltam, hát..... inkàbb nem ìrok semmit. 100 Ft-ot sem ér a legtöbb.
2017. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

1. Mert tényleg odafigyelnek a gyártásra, kevés ember dolgozik vele és az eladott mennyiség is kevés a nagyüzemivel szemben.

2. Mert nem kukoricával turbózzák fel a sört, hanem minőségi alapanyagokat használnak fel.

3. Mivel ezeknek a söröknek élvezeti értékük van, úgy mint egy jó bornak, ebből se vesz az ember 110Ft-os Kinizsit, ahogy egy magára valamit adó fogyasztó se vesz la fiesta-t.Nem az a cél, hogy mocsárrészegre idd magad vele.

2017. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TR75 ***** válasza:
54%
Mert ha valamire azt írják, hogy "kézműves", akkor azért több pénzt tudnak kérni. Nem számít, ha rosszabb, mint a "nagyüzemi"; nem számít, ha esetleg a gyártása nem is tér el a nagyüzemitől, az a lényeg, hogy hipszter és "egészségtudatos" körökben a kézműves szó azt jelenti: "biztos jobb, mint a tömeggyártott". Tehát áldoznak rá.
2017. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Többször kifejtettem már, és szerintem az egyik kérdésnél pont neked írtam le... az alapanyagok miatt. Az ipari keserű komló meg a citra komló ku*vára nem egy árban vannak, és a müncheni malátát se annyiért adják, mint a kukoricagrízt... most ezt miért olyan nehéz megérteni?
2017. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Mert a "kézműves" szó egy olyan bullshit, amiért a sok paraszt hajlandó sokat fizetni. Mert azt hiszi, az jobb.

Racionális oka nincsen, ez egy hiedelem.


Ilyen hiedelmek, hazugságok mentén működik a társadalom, és ettől ilyen szar hely ez a bolygó.

2017. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
276 ft-ért adta pár hete egy kisbolt lánc akcióban, valami szlovák, vagy cseh kézműves sör volt. Nem vettem nem kóstoltam, csak a kiírást láttam. Nem egy eget rengető összeg.
2017. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!