Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az mennyire egészségtelen...

Az mennyire egészségtelen (baj) ha egy ember (23 éves) heti 7 nap kb.5X iszik?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 feles, vagy 2,5 feles mennyiségű tömény ital mennyire baj 23 évesen?


Dolgozom, mozgós jellegű a munkám. A magánéletem eléggé gáz, nem is beszélnék róla... mindegy.

Sok stressz ért a múltban..

mennyire egészségtelen (gáz, cink, vagyis tudom, hogy az.. meg tudom, hogy egészségtelen a máj szempontjából + egyebek) napi 2-3 felest meginni? (vagy néha +1 sör hozzá)


Mármint, úgy érzem, hogy ez lazít el.. egyetem + ilyen magánélet mellett nekem ez lazítás.

Nekem pl. a filmezés nem lazítás.


Tiszta szeszt szoktam, nem égetettet, meg nem is cukrozott sz_rokat (mint pl. fütyülős)


Mellette pl. nem cigizek, nem eszem cukros, egészségtelen dolgokat. Mozogni mozgok, azt nagyon szeretek :) (sétálni, futni stb az is egyfajta lazítás kikapcsolódás persze :) )


23 éves diáklány vagyok


Hosszú távon szerintetek ez milyen? Vagy redukáljam le...

mert sokszor úgy érzem, a beadandók, a magánélet mellett ez oldja a stresszt... nem lehet belőle baj? (sört ritkán iszom csak.. )



2017. szept. 23. 00:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
nem lehet belőle baj? (sört ritkán iszom csak.. ) < gratulálok, 23 éves nőként alkoholista vagy. Azt ugye tudod,hogy más emberekre a sport, a jó kaja, egy könyv, vagy a csoki van olyan hatással, mint rád az alkohol? Fel kéne ezzel hagynod de nagyon gyorsan. Heti ötször inni..
2017. szept. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy sportolok, mint más ember még ha furcsa is :)

film, vagy pl. mozi engem nem fog meg, 6 éve nem voltam moziban nem is kell (vagy letöltöm torrenttel évi kétszer.. )

2017. szept. 23. 01:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Csokit sem eszem meg cukros dolgokat, sütiket...
2017. szept. 23. 01:10
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Hosszú távon ez olyan, hogy idővel lezüllesz és már nem lesz miért abbahagynod a piálást, mert az lesz az egyetlen "jó" dolog az életedben. Májad, hasnyálmirigyed tönkremegy, fogaid elrohadnak. Agyilag leépülsz, mindenki ott használ ki, ahol akar. Mindent megteszel a napi adagért, amikor már nincs pénzed. Ezek jellemző dolgot alkoholistáknál. Ezek csak rád vonatkoznak, mindezek mellett a szeretteid életét is tönkreteszed. Az alkoholizmus minden szempontból rossz.
2017. szept. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3%
Üdv a klubban csak én sörből fogyasztok ipari mennyiséget. Én se tartom j dolognak, de ennyi maradt, enélkül már tényleg csak a sok negataív dolog venne körül.
2017. szept. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
[link] <- Olvass el pár történetet innen és változtass.. Mielőtt még nem késő.
2017. szept. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Phoney ***** válasza:
81%

A huszas éveidben páréves távon némi szerencsével nem okoz komolyabb egészségkárosodást ennyi alkohol, csak akkor leszel bajban, mikor le akarsz majd állni, mert ezt ugye nem csinálhatod életed végéig. Mármint csinálhatod, csak akkor nagyon szar életed lesz, és valszeg nem is túl hosszú. Mert arra ne számíts, hogy 2-3 feles mindig elég lesz ugyanerre.


Amit most művelsz, attól pár éven belül oda jutsz, hogy érzelmileg teljesen képtelenné válsz a józan életre. Az a napi 2-3 feles nemcsak ellazít, hanem többé-kevésbé érzéketlenné tesz a problémáid iránt. Ha esetleg sikerül majd leállnod, akkor 27-30 évesen ott fogsz állni, mint valami fogyatékos, mert sosem éltél józan felnőttként, és nem is tudod, hogy kell. (Mert a „ma még nem ittam” az egyáltalán nem olyan józanság, mint a normális ember józansága.)


De eleve leállni sem lesz egyszerűbb, mert amikor több év után találod ki, hogy „most már nem kell az alkohol”, akkor veszed észre, hogy valami csoda folytán akkor is „megissza magát” az esti szokásos, ha te nem akarod. Sokan éveken keresztül játsszák magukkal a „holnaptól nem iszom” játékot, mert mindig eljön a pillanat, amikor hirtelen „nagyon jó ötlet volna meginni valamit”, akármit is döntöttél el előtte. A pszichés függőség egyik csodája.



„Tiszta szeszt szoktam, nem égetettet”


Égetett szesznek a desztillált alkoholt hívjuk... Igen, a „felest”. Nem tudom, mit képzeltél el „égetettként”, de valszeg nem létezik olyan.

2017. szept. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

A többiek hozzászólását kiegészíteném azzal, hogy a rövidesen a külsődön is meg fog látszani az alkoholizmus.

Puffadt lesz az arcod...

Ekkor majd bármerre mész, lenéző tekintetek vesznek körül, rosszabb esetben munkát sem fog adni senki.

2017. szept. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Keress mást, ami kikapcsol. Szex, meditálás, mostaninál intenzívebb sport, valamilyen monoton tevékenység ami szintén meditatív állapotot idéz elő (pl a most divatos színezők).
2017. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Rövidtávon nem lesz tőle bajod de hosszútávon egyrészt hozzászoksz és egyre nagyobb mennyiséggel fogod elérni ugyan azt a hatást másrészt alkoholista lehetsz ami te is tudod milyen élethez vezet. Próbáld a hétvégére csökkenteni az alkohol fohyasztást mert hosszútávon nem megoldás semmire. Tudom, hogy ez közhely de saját tapasztalatból momdom hpgy szorongáshoz, pszichés problémákhoz vezet, és a gyomrodat is rendesrn tönkreteszi. A májad tönkretételéhez mrg a demenciához sok évtized alkohol fogyasztás kell. Szóval mértékkel gyógyszer az alkohol de a te mértéked sajnos már méreg. Hétvégén egy pohár bor vagy 1-2 feles vagy sör a haverokkal még nem okoz problémát de többet nem kéne inni mert most tudom, hogy hihetetlenül hangzik de pórul fogsz járni.
2017. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!