Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az mennyire egészségtelen...

Az mennyire egészségtelen (baj) ha egy ember (23 éves) heti 7 nap kb.5X iszik?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 feles, vagy 2,5 feles mennyiségű tömény ital mennyire baj 23 évesen?


Dolgozom, mozgós jellegű a munkám. A magánéletem eléggé gáz, nem is beszélnék róla... mindegy.

Sok stressz ért a múltban..

mennyire egészségtelen (gáz, cink, vagyis tudom, hogy az.. meg tudom, hogy egészségtelen a máj szempontjából + egyebek) napi 2-3 felest meginni? (vagy néha +1 sör hozzá)


Mármint, úgy érzem, hogy ez lazít el.. egyetem + ilyen magánélet mellett nekem ez lazítás.

Nekem pl. a filmezés nem lazítás.


Tiszta szeszt szoktam, nem égetettet, meg nem is cukrozott sz_rokat (mint pl. fütyülős)


Mellette pl. nem cigizek, nem eszem cukros, egészségtelen dolgokat. Mozogni mozgok, azt nagyon szeretek :) (sétálni, futni stb az is egyfajta lazítás kikapcsolódás persze :) )


23 éves diáklány vagyok


Hosszú távon szerintetek ez milyen? Vagy redukáljam le...

mert sokszor úgy érzem, a beadandók, a magánélet mellett ez oldja a stresszt... nem lehet belőle baj? (sört ritkán iszom csak.. )



2017. szept. 23. 00:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

Sürgősen fordulj orvoshoz, mert már túl vagy azon a ponton, hogy egyedül megbírkózz ezzel. Elsősorban a

Lelki problémáidat kell megoldani,vele együtt megoldást fogsz találni az alkoholfüggőségre is.

Keress egy pszichológust.

2017. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%

A pszichológus szerintem semmire nem jó csak az időt viszi el meg esetleg átírányít egy pszichiáterhez aki jól megtöm gyógyszerrel. Akkor inlább igyál ☺ nem is értem hogy jut valakinek az eszébe ilyesmivel pszichológushoz küldeni valakit. Mindenkinek kell valami szenvedély. Kéne valami mást keresni az alkohol helyett. Valami hobbit ami feldob. Mindenki más de pl. Rajzolás, festés, fényképezés, barlangászat, túrázás, siklóernyőzés, lovaglás.....találj egy másikat ami feldob

Annyi a lehetőség. A filmnézés unalmas ezt megértem de csak akad valami izgalmasabb mint az alkohol. Meg érted az élet bánt legalább te ne bántsd már magad. ☺

2017. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

Kezdődő alkoholizmus.


Igen, a RENDSZERESSÉG benne a lényeg, nem a mennyiség.

2017. szept. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
27%
Ez már alkoholizmus. Néhány év és ugyanolyan lecsúszott sz.r senki leszel mint az aluljárók lakói.
2017. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem minden alkesz lesz csöves ne legyetek már ilyenek, nézzétek meg pl. Demcsák Zsuzsát, vagy Szanyi Tibort, van sok menedzser aki piál a munkába és sok pénzt keres.

Kérdező: 2-3 feles nem a világvége, csak vigyázz, mert egy idő után nem fogja oldani a stresszt és több kell majd. Ha ezt észreveszed magadon akkor állj le egy időre és a kihagyás után megint hatásos lesz ugyanaz a mennyiség.

2017. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!