Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy szokták inni az absinthot...

Hogy szokták inni az absinthot? Milyen színű absinthokat lehet itthon kapni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 21:06
1 2
 11/15 Phoney ***** válasza:

12:38:

Magyarországon nincs arra törvény, hogy mit szabad "Absinthe" (és hasonló) néven árulni (míg pl a "bor", "brandy", "whisky", "pálinka" mind törvényvédett dolgok.)


Amiért itt 5-8000 ezer forintokat kifizetsz, az csak festett vodka 60-80 fok között, aromákkal. (Néha ilyen-olyan kivonattal, csak sajnos az Abszint kicsit sem így készül.)


Ezek ugyanúgy nem abszintok, mint ahogyan a TopJoy szőlőlé+finomszesz sem lesz bor, még akkor sem, ha ráírják hogy "Minőségi félédes fehérbor" :)


Ez egy baromijó üzlet, mert senki nem ért hozzá = úgy hamisíthatják, ahogy nem szégyellik.

2010. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt is meg tudnátok mondani, hogyan és miből készítik az igazi absinthot?
2010. jún. 4. 17:06
 13/15 Phoney ***** válasza:

szia!


Az igazi abszint készítése (nagy vonalakban) :

85% körüli alkoholba (gabona, vagy borpárlat) gyógynövényeket áztatnak. Ezek közt kötelező a fehér ürömfű (ami csak nagy mennyiségben mérgező), erről kapja az ital a nevét is, valamint ánizs- és édeskömény- "mag".


A többi összetevő receptfüggő, jellemző még az angyalgyökér, kálmosgyökér, izsópfű, citromfű, koriandermag, római üröm, stb. Egy normális abszintban legalább 6-7 féle összetevő ázik, de láttam már 26-tal is:)


Ha kiázott, lepárolják, így újból fehér szeszt kapnak. Ezt a változatot is árulják (ennek lágyabb íze van), zöld pedig akkor lesz, ha ismét beáztatnak 1-2 enyhébb ízű füvet, ettől az íz is erősödik.


Ezután általában vízzel felöntik 60-70% körülre. Nem árulják a fogyasztási alkoholfokon (30-40%), mert ~55% alatt kicsapódnak belőle az olajak. (Ezért opálosodik be a víztől, mint az ouzo.)


Komoly abszintot főleg Svájc, Németország, esetleg a franciák és spanyolok készítenek. (A franciáknál ma is csak gyengét lehet árulni. A "híres" cseh abszint sajnos hamisítvány, bár ma már náluk is készül 1-2 komolyabb.)

2010. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2010. jún. 4. 19:02
 15/15 anonim ***** válasza:
Én eddig 3 féle abszintot ittam, zöldet, ez 70%os, pirosat és feketét, ezek 80%osak, mindegyiket 0.3 decis pohárban.Nekem nem ízlett, olyan rossz ánizsos, mentolos íze van és mar is nagyon:S
2010. jún. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!