Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyek azok az italok, amelyek...

Melyek azok az italok, amelyek nagyon károsak a májra, és miért?

Figyelt kérdés
Persze tudom minden alkoholos ital káros valamennyire a májra, de pl ott vannak a tablettás borok , ami sokkal károsabb, és jóval hamarabb elviszi az embert , mint pl a vodka stb. De konkrétan azt szeretném kérdezni, hogy melyek azok az italok , ami alapból nagyon károsak a májra és miért?
2017. nov. 23. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják az égetett szeszek, de a miértjét én se tudom, csak még ilyen sulis " felvilágosító " óráról rémlik.
2017. nov. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
A tömény szesz a legrosszabb.
2017. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
én olyan változatot hallottam hogy a töményeken belül a rum a legkárosabb, de már nem emlékszem miért:)
2017. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Bizonyos italfajták rossz minőségű változatainál lehet feltételezni, hogy van némi különbség, főleg a rossz bor és a rossz pálinka esetén. Viszont soha nem láttam erről szóló tanulmányt, és nem is hallottam ilyenről.


Azért azt érteni kell, hogy a mai rossz minőségű ital (legalábbis a legális, bolti) már egyáltalán nem úgy/annyira rossz minőségű, mint ahogy az orvostudomány történelmi tapasztalata ezt megőrizte. Amikor a rossz minőségű ital mumusa igazán sláger volt 100+ éve, akkor szinte semmiféle minőségi kontroll nem létezett, ráadásul a mai magyar átlagfogyasztás többszörösét itták.


Ma a legolcsóbb italok leginkább azért károsak, mert szegényen is túl sokat lehet belőlük megvenni, aztán ezt esetleg azzal súlyosbítani, hogy evésre, fűtésre és hasonló luxusra már nem jut. Minőségi itallal rendesen leépíteni magadat baromira nem lehetőség, ha nem keresel havi többszázat. (Akkor viszont valszeg éhezni-fázni sem fogsz mellette!)


„A tömény szesz a legrosszabb” nem magára az italra (az összetételére), hanem a rossz fogyasztási szokásokra vonatkozik. Töménnyel sokkal gyorsabban lehet sok alkoholt bevinni, akár a halálos adagodat is gond nélkül behúzhatod egyszerre. Ráadásul ha nem kíséred vízzel, akkor a felszívódása is *sokkal* egyenetlenebb, mint a sörnek-bornak. Ha nem úgy kapkodják be, mint hülyegyerek a cukorkát, és esetleg a vizet is pótolják mellé (vagy éppen bekeverik), akkor semmivel nem károsabb az erjesztett italoknál.


A „gonosz rum” nálunk elterjedt mítosza a szocializmusban gyökerezik (én is a szüleimtől ismerem), amikor NEM rumot árultak „rum” néven, hanem kommersz szeszesitalt. (Szépen rá is volt írva, hogy tisztaszeszből és aromából van.) Most hogy ennek a konkrét szintetikus aromának volt valami extra hatása, vagy csak a „rum” volt a legdurvább alkeszek kedvence (pl. mert ebből olcsón is 50-60 fokosat lehetett kapni!), azt nem tudni, de történelmi példák alapján inkább az utóbbi. Persze réges-régen is gyakran volt rossz hírneve volt a rumnak időnként-helyenként, de ennek az okai a mai szesziparban már nem aktuálisak.


A „tablettás bor” egyébként illegális áru, aki sufnis szart vesz idegenektől, az tényleg számíthat valamilyen krónikus mérgezésre.

2017. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!