Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Amerikába feles pohárból is...

Amerikába feles pohárból is isznak Whisky-t shot-ként?

Figyelt kérdés
filmekben láttam már többször.
2017. nov. 26. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Akkor miért kérdezed?
2017. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Metrikus rendszer hiányában a "feles" nem értelmezhető. Vagy ha igen, az másnak a fele, nem az 1 decinek.
2017. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Hát éppenséggel nálunk sem az 1 dl fele. :)
2017. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Hát éppenséggel nálunk sem az 1 dl fele. :)"


Ezelött kb 50 évvel még az volt, a féldeci az az 1 dl fele volt!

2017. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezelőtt 10 évvel sem a 4 cent volt a megszokott, sőt engem még most is bosszant, pedig annyira nem vagyok öreg.
2017. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
82%

Amikor AmerikaBA mentem azt lattam, hogy AmerikaBAN a whiskey-t whiskey-s poharbol isszak. Tobb fajtaja is van, a klasszikus az a henger alaku pohar. Alias rock glass. De van a magyar feles pharhoz hasonlo shot glass is. Aztán előkelő party-kon kis magas talpas poharbol isszak. Osztan meg az iarasa Amerikaban whiskey mig mashol whisky.


[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

2017. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
100%

Az amerikai satupohárnak nincs egységes mérete. Normálisan 1,25–1,5 uncia, azaz 37–44 ml közötti méretet értenek normál shot glass alatt. Egyébként sosem volt olyan nagyon ritka „felespohárból” inni, hogyha nem töltik jégre, mivel a „whiskyspohárként” ismert old fashined glass (vagy más néven rocks glass, „on the rocks” = jégre töltve) alapvetően a jéggel felszolgált italokhoz való.



ma 19:06

Ajánlom szíves figyelmedbe, mielőtt másokba is belekötsz a betűzés miatt:


[link]


(Inkább az tűnt volna fel, hogy a „Whisky-t” az rögtön két magyar helyesírási hiba.)

2017. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
30%

Vicces kedvemben írogattam és amúgy a magyar ba ban be ben használata lényegesen alapvetőbb mint idegen szavak toldalékolása. Igazá

ból meg az angol szó elkülönítésére írtam kötőjellel. Nem tudom honnan veszik itt a gyakorin láthatóan sokan ezt a ba ban keverését. Sajnos ez nagyon "bután" hangzik. Örülni is lehet a kijavításnak, már ha valakit az érdekel, mondjuk hát.

2017. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!