Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Más is van itt aki egyre...

Más is van itt aki egyre kevésbé kívánja az alkoholt?

Figyelt kérdés

A lényeg: Régen sokat részegeskedtem, imádtunk bebaszni a haverokkal, de most 20 évesen már nem vágyom erre és a társaságom egy része is kezdi abbahagyni. Igazából nem is az íze miatt ittam soha, csak a részegség miatt. Viszont már az se igazán hiányzik. Más is van így?



Bővebb sztori: nem feltétlen releváns:

17 évesen kezdtem inni, nagyrészt olcsó bort és vodkát. Ez viszont elég rendszeres lett, amikor hétvégenként összeültünk a haverokkal szinte mindig ittunk (,de havi 2 bebaszás, minimum volt).

A mennyeiség egyre nőtt mindig, de a minőség maradt, aztán jöttek az olcsó, de erős sörök is.


Amíg eljutottam addig, hogy detoxban kötöttem ki, akkor, majdnem egy évig semmit nem ittam, és végleg vége lett a heti szintű piálásnak.


Azonban ezek után is ittunk, megint lett több becsiccsentés és 1 durvább lerészegedés, az utolsó ivászat szeptember elején. (Ez hányást, emlékezetkiesést jelentett.)


Azóta viszont egy kortyot sem ittam és nem is igazán hiányzik, igaz a detox óta is alig ittam, 2-3 havonta max. vagy ritkábban, akkor is mértékkel, de az utolsó alkalommal elszaladt a ló és azóta megint úgy érzem, hogy nem kell ez nekem.


2017. dec. 12. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem esik jól a sör. Jobb időben inkább. Mostanság forralt bort igyál, az finom is. Kultúráltan kell inni, nem a detox a cél, csak hogy jól érezd magad!
2017. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Igazából a sör soha nem esik jól, szerintem ritka undorító íze van, beleértve a minőségieket is.


Egyszerűen úgy érzem, hogy nem kell ez nekem, nem mondom, hogy soha többé nem fogok inni, de több mint három hónap után se hiányzik egyáltalán, igaz, igaz eddig is voltak ekkora kihagyások.

2017. dec. 12. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sosem kívántam az alkoholt, de ma fogok inni, mert megfáztam, és akkor jön a forralt bor.
2017. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan voltam, csak durvábban. Sokszor, napi liter páleszt ittam. Mára ott tartok, szüli, névnap és egy háromcentes is rosszul esik. Örüljél neki, nem leszel így alkesz. Azok a barátok, akik velem kezdtek inni és nem álltak le, mind a sárgaföld alatt van már.
2017. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ironikus. Mintha en irtam volna... Leszamitva az olcso boros reszt :D


Semmi baj nincs ezzel, akkor ne igyal. Csak társaságban nehéz tartani, de megeri mikor szombaton felkelsz frissen es uden másnaposság nélkül

2017. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van, de akkor is jo volt hatalmas buli utan delben kelni haverok kozott tetrisben olyan szajszaggal minha egy hodot ettel volna meg nyersen, es bedobni a kerdes, hogy jutottunk haza?
2017. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindennek megvan a maga bája. Igy 27 évesen már nem annyira vonz a heti 2 kocsmatúra meg a házibulik, diszkók. Minden fiatal ilyen. Középsulisan pénteken este berugtunk mint állat, bejártuk a várost, a kocsmákat, kikötöttünk egy havernál és maxra raktuk a zenét, a szomszédok meg hetente rendőrt hivtak. reggelente szobától a kertkapuig összeokádva minden. Úgy kellett lépkedni mint az aknakeresőben h ne lépj bele. a szobában a szaggal ölni lehetett volna. Belerókáztam egyszer egy 3 hektós akváriumban ahol alkoholmérgezésben elpusztult még a műanyag hínár is. Garázsban olyan bulikat toltunk a vakolat potyogott a 8 nagy reflex hangfaltól. Felébredvén nem csak az volt a kérdés hogy hogy jutottunk haza hanem hogy melyik városban vagyunk. Ágyon, ágy mellett, földön, fotelban, asztalon és alatta. Aludtunk mindenhol és pár óra alatt kihevertük nem úgy mint most. Emlékszem egyszer egy szerdán vettünk 50 liter tiszta szeszt. Hordóba öntöttük, felpacsáltuk vizzel, öntöttük bele a gyümölcslikőr aromákat, befőtt levét, sok cukrot, még lekvárt is kevertünk bele. Péntekre összeért rendesen amiből legendás módon berúgtunk és 3 napig mindenki cifrafosással küzdött. Minden szombaton nagy ismétlés ami a vasárnap hajnali afterral fejeződött. Sokszor vodkával kisértük le a vasárnapi húslevest, mert addig a keménymag nem széledt szét. Buszon hajnalba olyat böfögtem télen, hogy kajak eyg méteres alkohol pára lebegett körülöttem és voltak akik arrébb ültek. Úgy ittam magában a vodkát mint más a vizet. egy este töményen 1-1,5 litert és akkor mentünk még kocsmázni. már aki odaért :) vagy 5 évig tuti tartott ez a korszak. városközpontban vagy ligetben a ballonos borral rohangáltunk. hamarabb találtam kocsim csomagtartójában 4 vodkás üveget mint pótkereket. Mára elmúlt, nem azt mondom hogy nem szoktunk néha egy brutális estét csapni pár havonta és kikészülni de már többet ér ha páran hajnalig pofázunk a teraszon pár sörrel pár pohár borral meg azzal a fejenkénti 1-2 feles házival. Nem kívánom már sem én sem haverok. Szép volt jó volt és 3negyedére nem emlékszem, de elmúltak azok a szép idők.
2017. dec. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!