Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire nehéz leszokni az...

Mennyire nehéz leszokni az italrol egy olyan embernek részletek lent? Na? Tapasztalatok? Elmondása szerint nem kivánja az alkoholt és tény hogy 1,5 hónapja józan és jár AA gyűlésekre és szed gyogyszereket jár pszihoterápiára és volt elvonón

Figyelt kérdés
Aki 18 évesen ivott elősször alkoholt aztán 1,5 év múlva berúgott akkor rugott be elősször aztán 24 éves koráig csak szociális ivó volt azaz alkalmanként és nem volt részeg. Aztán minden este ivott 1 üveg bort 27 éves koraig azaz 3 éven keresztül es csak keves szunet volt. Aztán félév abszintencia majd 3 év szociális ivás majd 3 évig minden este 1 liter bor majd februar kozepetol marcius kozepig minden nap berugott napi 2 üveg bor meg kevés rövid. Nos?

2017. máj. 4. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint már vagy ötször megpróbálta. Ha komolyan is venné, akkor sikerülhetne. De így próbálkozhat kb 200 szor. Ha megél annyit.
2017. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vészmadárkodni,de szerintem nem fog sikerülni,legalább is teljesen.

Az ilyen embereknek van valami lelki bajuk,meg túl érzékenyek,és hamar kiakadnak.

A saját példámból tudom,én is voltam pszichiátrián,meg szociális fóbia miatt pszichológusnál,de nem nagyon segített.

Én szerencsére nagyon szeretem a munkámat,meg van egy elég komoly hobbim is,ezek lefoglalnak,de sajnos havonta egyszer be szoktam piálni,utána nagyon rossz a másnap,szokott olyan lenni,hogy ráiszom másnap.

Nem teszek semmilyen fogadalmat,mert elfogadtam,hogy ez az életem része.

Voltak meg vannak ilyesmi ismerőseim,de talán csak egy van,aki végleg abba tudta hagyni 25 éve nem iszik.

Szóval nem tartom valószínűnek,előbb utóbb lesz valami alkalom az ivásra,de kívánom,hogy sikerüljön!

2017. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Phoney ***** válasza:
Ennél jobban már nem nagyon tud leszokni, vagyis itt már újrakezdeni nem szabad. Nem tudom, nála mit takar a szociális ivás (mennyiségben és rendszerességben), de ha nem akar alkoholista lenni, akkor erről sem árt lemondani. A vedelésre való hajlam már nem fog elmúlni, bár idővel majd lehet, hogy kevésbé lesz veszélyes.
2017. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én masszívan ittam kb 7 évig. Olyan nap nagyon ritka volt h józanul aludtam volna el. Párom végig bekkelte mellettem...tavaly a szülinapomon kaptam tőle egy ilyen volt ilyen lett fénykép albumot amiben a képeken részeg vagyok. Az elmúlt hét évet rakta egy albumba. Egy kifejezetten jóképű gyereknek mondanak. A fotókon láthattam hogy mit művelt az arcommal az alkohol...kb kétszer akkora lett a fejem mint volt, felpüffedtem. Nekem ez kellet h felrázzon és lerakjam a piát.És csak köszönettel tartozom a feleségemnek!! Az ivászatra semmi okom nem volt nem tudok magyarázatot adni rá egyszerűen imádtam részeg lenni.Most ha baráti össze jövetelek vannak vagy szülinap stb bulik simán leiszom magam. De másnap nem "gyógyítom" magam ráivással. Az egész 7 évet egy elpocsékolt boldogtalan trágya sz@r időnek érzem. Soha nem leszek olyan mint voltam, gyűlölöm még az emlékét is
2017. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hú ez becsülendö, kedves utolsó! Grat!
2017. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ösnek: ucsó vagyok, nagyon köszönöm!
2017. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire nehéz leszokni, a génjei határozzák meg. Van, aki végigihatja az életét, sohasem válik függővé, és van akinek az első pohár meghatározza a hátralevő éveit. Én menedzseralkoholistaként kezdtem, aztán belesüllyedtem rendesen. 25 éve egy, a vezérrel lefolytatandó tárgyalásra készülve tettem le a poharat. És hogy teljes legyen a kép, egyúttal a napi három doboz cigit is elhagytam. Az első hét év volt rázós. Nagyon kellett akarni, hogy talpon maradjak. Az segített, hogy új dolgokkal, új örömökkel foglaltam le magam. Földet vettem, építkezni kezdtem rá. Felfedeztem, micsoda boldogsággal tölt el a frissen kaszált fű illata, a nyers fa érintése, stb. Állatokat neveltem, további földeket béreltem, megtermeltem a család betevőjét. Akkoriban még nemigen volt AA gyűlés, vagy ha volt is, csak a fővárosban. Csak magamra számíthattam.

25 éve vagyok tiszta, de tudom, hogy ettől még alkesz vagyok.

2017. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miquel:4-es vagyok hány éves vagy?
2017. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58 vagyok, és 33 évesen, a krisztusi korban hagytam abba a piálást. Talán én is leihatnám magam olykor, de nem akarok kockáztatni, jobb nekem így.
2017. máj. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyi év után is azt érzed hogy alkesz vagy? Azóta se mersz piához érni mert parázol? Írj légyszi pár szót erről!
2017. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!