Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi alkoholt isztok egy nap?

Mennyi alkoholt isztok egy nap?

Figyelt kérdés
Azok válasza érdekelne akik rendszeresen akár minden nap isznak.Mit mennyit és miért.

2017. dec. 14. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Annyira rendszeresen azért nem, de heti 1-2 alkalommal igen.

Barátnőmmel 1-1 pohár bort vacsoránál ha valamilyen különlegesebb alkalom van, esetleg baráti társaságban szombatonként póker mellett 8-10cent whiskey lecsúszik.

Bort azért mert illik egyes ételekhez,ha étteremben eszük szinte mindig fogyasztunk minimális alkoholt.A hétvégi póker mellé meg számomra értelemszerű, javítja a hangulatot.

21F

2017. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

1-2 naponta egy deci vörösbor, mert vashiányos vagyok, de a vastablettáktól hányok.


Ez segít egyedül :( :)

2017. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Napi úgy 3 üveg bor. Az alsó polcról a legolcsóbb üvegeseket szoktam venni (fehér, félédes) a Tescóban, Pennyben vagy Sparban, amik úgy napi 1000 ft körül vannak így.

Ha eltelik 12 óra, a legutolsó ivásom óta, akkor elkezdek enyhén beremegni és kellemetlenül érezni magam. Éjfélkor fekszem le általában és reggel 7 körül kelek + úgy délelőtt 10-12 óra körül kezdek el először inni. Reggel mindig iszok két liter vizet rehidratálásként és reggelire eszem meg a napi kajám több mint felét. 2 méter magas vagyok, 95 kg, szóval kicsit többet bírok, mint akár egy átlag 180 centis, húsz kilóval tőlem könnyebb ember.


19 éves koromig csak havi párszor ittam a barátokkal, aztán elkerültem egyetemre, másik városba, albérletbe és láttam/gondoltam hogy az alkohol lazít rajtam és vonzóbbá tesz az emberek szemében, ezért inni kezdtem. Kb 2 éve van az, hogy megiszok napi legalább két üveg bort. Idén eddig egyetlen olyan nap volt, amikor egyáltalán nem ittam alkoholt, május környékén. (Csak kipróbáltam hogy milyen lenne, de nagyon kellemetlen volt már, fizikailag és lelkileg is.)


23/f, egyetemista (idén végzek)

2017. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Ha elkezdek sorozni, akkor nagyjabol 4-10 uveg, attol fuggoen mikor kezdtem el. Ha borozom, akkor 2 uveg a napi sztendert. Tomenybol (rumot szoktam) altalaban fel uveg a napi adag.

Miert? Ahogy a reklam is mondja: "mert en megerdemlem"

2017. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Én idén júniustól novemberig elég rendesen ittam. Napi átlag volt 1-2 feles meg 1-2 sör. Volt nap mikor nem ittam de hétvégente haverokkal meg olyan is volt hogy fél liter tömény 3-4 sör. Meg egyszer még ennél is jóval több de az kegyetlen volt. Az oka annyi hogy nyáron mindig elég sokat iszok főleg sört a nagy meleg miatt, de ugye mivel jó idő van több buliban is részt veszek így tömény is több megy, csak aztán vége lett a nyárnak én meg nem nagyon tudtam leállni az ivással. Nekem nem volt kézremegés vagy ilyesmi, csak kívántam az alkoholt. Aztán most december elsején letettem az ivást, és kibírtam azóta is simán. Igazából csak a sört kívánom de azt nem is alkohol miatt hanem mert nagyon szeretem :D
2017. dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én általában 2-3 felest (házi pálinka) meg 2-3 sört.Ezt általában minden nap.Szerintetek ez nagyon sok?Egészségre ártalmas?Kb.20 éves koromtól iszok folyton eleinte sok bort, boros kólát várda keserűvel.Aztán ahogy lett munkahelyem és így pénzem sörözök pálinkával és nagyon szeretem.Egyedül szeretek inni itthon.Most 31 vagyok.

Köszönöm a válaszaitokat!

2017. dec. 15. 14:52
 7/9 anonim válasza:
81%
Én semmit. De tényleg. Egyszerűen nem szeretem.
2017. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam 1-2 sör / nap, esetleg hétvégente van hogy 5-6 is eltűnik, ha összeülünk valakivel.
2017. dec. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. évente iszom meg 8 doboz sört.
2017. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!