Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legfinomabb bor?

Melyik a legfinomabb bor?

Figyelt kérdés
Még életemben nem ittam és arra lennék kíváncsi hogy mit ajánlanátok egy "kezdőnek" . Valami édeskéset szeretnék .

2018. febr. 5. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy legfinomabb. Mindenkinek más ízlik.

Ha édeset szeretsz akkor pl egri medina.

2018. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem pld a balatoni szürkebarát
2018. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Cserszegi fűszeres

Szürkebarát

Egri bikavér

Tokaji aszú


Gamay

2018. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
100%

"Még életemben nem ettem gyümölcsöt és arra lennék kíváncsi hogy mit ajánlanátok egy "kezdőnek" . Valami édeskéset szeretnék ."


Ugye érzed, hogy ez így nem fog menni? Mindenkinek teljesen más ízlik, teljesen más fog bejönni. Ráadásul a boroknál még kevésbé egyértelmű a helyzet. Csak az előző válaszokból mazsolázva: két szürkebarátnak, két egri bikavárnek, vagy medinának sokkal eltérőbb íze lehet, mint két körtének, vagy két banánnak. Alapjaiban eltérő. Veszel egy egri bikavért - hmm, körte. Megveszel egy másikat, nem egy másikféle körte íze lesz, hanem őszibarack. Teljesen más gyümölcs. Illetve teljesen más bor. Még fajtaboroknál is brutális különbségek vannak, de házasításoknál (mint pl a bikavér) ez még nagyságrendileg nagyobb.


Lényeg a lényeg: nem lehet így ajánlani semmit. Próbálgass minél több bort és fel fogod fedezni magadnak, mi is tetszik.

2018. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell túldimenzionálni ezt a borivást, először úgyis mindegyiknek "alkoholíze" lesz számodra, mert úgy néz ki, mint a szűrt szőlőlé, közben meg mégsem az...


Kezdőnek a tokaji furmintot (ófurmint), cserszegi fúszerest, jégbort, Irsai olivért, gyümölcsös vonalon kadarkát ajánlanék.

2018. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hollófernyiges ***** válasza:
Én sem vagyok egy profi alkoholista és inkább a félszáraz fehérborok jönnek be (pl furmint), amiknek nincs intenzív ízük, nem savanyú és nem édeskés.
2018. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tőlünk nehezen fogod megtudni, mert mindenki azt ajánlja, amelyik NEKI legjobban ízlik.

.

Magad viszont edöntheted: kóstolj többet és maradj a számodra legjobbnál!

2018. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tokaji aszu, szerintem az jó egy kezdőnek.
2018. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudnám, mitől lett 0%-os a cserszegi fűszeres, Irsai Olivér, jégbor, kadarka, furmint javaslatom...


Ezek tényleg olyan borok, amiket könnyű fogyasztani, könnyű bennük felfedezni, hogy mi a jó a borivásban.


A tokaji aszú, a portói és a hasonló desszertborok azért nem jók egy kezdőknek, mert azzal a cukorssággal egy külön műfajt képviselnek.

2018. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Burgundi Pinot Noir.Persze ide kell pénz,mert 3-4ezer ft alatt nem igen kapni. nekem ezek jönnek be leginkább.
2018. febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!