Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minőségi Bor fogyasztók!...

Minőségi Bor fogyasztók! Írnátok pár bor félét / pincészetet, ami valóban jó és egészséges borokat készít!? Esetleg olcsóbb kategóriást és persze felsőbbet is!?

Figyelt kérdés

2016. máj. 24. 22:27
 1/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
76%

Nekem a kedvencem, az Irsai Olivér és Juhfark borok.

Olcsóbb: Varga pincészet

Drágább: Nyakas

Illetve Somlóhegyi Juhfark is örök kedvenc.


Vörös borokból a Szekszárd környéki Kékfrankost szeretem.

2016. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Matias Borászat most nálam a favorit.
2016. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszii :) esetleg a Polyák borokról valami infó?? Kaptam kettő üveggel:)
2016. máj. 25. 00:16
 4/9 Mojjo ***** válasza:

Szia! Itt a 4-es, 5-ös és 21-es hozzászólásokban összeszedtem jópár bort és pincét, neked ia azokat ajánlom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit..

2016. máj. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Hátöööö, az első hozzászólással vitatkoznék kicsit, a Varga borok a lefolyón kívül szerintem sehova se valók, a Nyakas borokat meg az 1500Ft körüli áraikkal nem éppen nevezném felsőkategóriásnak, csak tisztességesnek. De ők jó példák, az Aligvárom és az Irsai Olivér tőlük nagyon könnyen csúszó borok.
2016. máj. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A rosékkal óvatosan. Ahogy G. A. magyarázta nekem egyszer, sokan lefojtják jó sok kénnel, hogy mihamarabb piacra dobhassák, és csillogjon a portéka, mint "Salamon töke". A másnaposság garantált. Kiss Gábor rosét pl. csak az ellenségemmel itatnék, de nem hinném, hogy csupán az övétől lesz borzalmasan másnapos az ember.


Fehéreknél és a minerálisabbakat kedvelem, Észak-Balaton, Somló stb. jókat terem. De ha nem akarsz mellényúlni, akkor új-zélandit válassz :D Ami mostanában tetszett: Günzer Irsai habzóbora (villányi fehér, hehe). Nyakas mindegyik bora hozza a színvonalat, de egy Kreinbacher, Tachler sem fog csalódást okozni. Mondjuk, meglepetést sem. Kipróbálhatod a portugál zöldbort is (vino verde), nagyon kellemes ilyenkor nyáron. Elég korrekt olasz proseccók is vannak 1000 forint körüli áron Aldiban, Lidl-ben.


Vörösök: azok egy fokkal drágábbak szoktak lenni. Egri mellett voksolnék, jó bikavéreket próbálhatnál. A villányiakból a könnyebbek szerintem sokszor jobbak, én nem szeretem a bántóan tanninos, barikos dolgokat. Igazából ha nagyon jót akarsz, és van rá keret, akkor brunellókat próbálgass. Emellett a Lidl-ben érdemes megkóstolgatni a francia vörösborokat is. Olcsóbban találsz jobbat a magyaroknál.

2016. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pl. a Sauska pincészet borait nagyon szeretem, árban sem annyira elrugaszkodott. Villányban van pincészetük, voltunk is bent, nagyon érdekes látogás volt :)
2016. júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2016. júl. 3. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:

lehet hogy későn írok, de ezek is jók lehetnek szerintem.

[link]

2017. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!