Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskey-t vegyek ilyen...

Milyen whiskey-t vegyek ilyen kategóriában?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kezdő whisky/whiskey kedvelő vagyok, nagyon kevés félét kóstoltam és főként kommerszebbeket (Ballantine's Finest, Jack Daniel's No.7, Jim Beam) tehát a szokásos boltok polcain megtalálható, nagyjából 5 ezer forintos árkategóriát. Mindegyiket tisztán, valamelyiket jéggel ittam, és nem is szeretnék kólával pancsolni.


Kedvelem ezt a fajta italt, és az egyik legstílusosabb röviditalnak tartom. A pálinkát nem szeretem, mert főként ez a "nagyapám házija, 50 fokos, kapar mint állat, na húzd le gyorsan" stílus megy legtöbbször, és nem tudom élvezni. Bár ittam már tényleg jó minőségű házipálinkát, de egyszerűen azt is túl erősnek éreztem.

Tequila ezzel a sós citromleves dologgal nekem annyira nem jött be, vodkát inkább keverni szokás, szóval maradnék a whisky-nél.


Mit ajánlotok alkalmankénti fogyasztásra?

Sajnos árban olyan 10-12 ezer forint /5-7 deciliternél nem nagyon tudok feljebb menni, mégis valami jót szeretnék inni.

Mindenkitől azt hallom, hogy ebben az 5 ezer forintos kategóriában nincs jó whisky, azért én megkérdezem, hátha van valami jó vétel ennyiért ami ugyan nem olyan népszerű mint a JD de mégis jobb. Egyszerűbb bulikhoz azért nem lenne rossz, egy olcsóbb de finom ital.


Ami még a whiskyzésemnél is kezdőbb az a szivarozás. Abból szintén mérsékelt áron tud valaki jó vételt?


Félreértés elkerülése végett nem most tervezek alkoholista lenni, csupán a ritka italozásaimat szeretném stílusosabbá és élvezhetőbbé tenni:D



2018. máj. 1. 22:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

Most komolyan, nem

Az a lényeg hogy bebasszetok a faszba? Kit érdekel

Az íze, ez nem egy finom étel vagy egy gyümölcslé, mindenki tudja titkon hogy csak az effekt a fontos, majd leküzdöd valahogy

2018. máj. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

igyál valami fos vodkát vagy valami az a fintos hogy jót beszélgessetek, esetleg egy csajszikát befüzz, ez a fontos nem

A pia íze, mindegyik pia íze szar, az etil minden ízt elvon kb

2018. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne az íz érdekeljen, ez nem egy olyan dolog
2018. máj. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Pedig igenis fontos egy ital íze és minősége:D

Ha így lenne, hogy csak a hatása fontos kit érdekel az íze, akkor lehetne 96%-os etilalkoholt inni, hisz majd leküzdöd valahogy. Szóval ilyen alsópolcos vodkákhoz és borokhoz remélem sosem lesz szerencsém.

2018. máj. 15. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!