Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ez illetlenség étteremben?

Ez illetlenség étteremben?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek hülyének, de sajnos sok éttermi etikettel nem vagyok tisztában. A kérdésem az lenne, hogy az illetlenség vagy szokatlan, ha valaki csak mondjuk előételt eszik? Vagy csak egyetlen fogást?

Alapból nem vagyok nagyétkű, pláne nem este. Viszont elhívtak vacsorázni, amit semmiképp sem szerettem volna visszautasítani.

Bunkóság lenne, ha én csak valami előételt rendelnék? Vagy csak salátát? A másik fél tuti, hogy végigenné a 3 fogást, így én sokkal hamarabb "végeznék"..

Meg ha az előétel után jön a pincér és nem kérek semmit, akkor nem fog furán nézni?

Annyira izgulok meg félek, pedig ez csak egy nyamvadt vacsora lenne. :/

20L


2017. jún. 23. 15:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Azt eszel amit szeretnél, egyáltalán nem illetlenség csak 1 előételt enni. Max. az lenne illetlenség, ha 3 órán keresztül foglalnál egy asztalt egy pohár vizet kortyolgatva.
2017. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj a válaszért, de én magamból indulok ki teljesen. Én azt mondom, hogy egy másodpercig se érezném magam emiatt kellemetlenül. Számomra ennyi az egész.
2017. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Esetleg kérj üdítőt, ha már megetted a salátát és a pincér megkérdezi, hogy kérsz-e valamit. Nyilván tiszteletben tartják az emberek, ha valaki csak könnyű vacsorát fogyaszt.
2017. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, teljesen rendben van, bármit is rendelsz.

Mi a múltkor csak egy desszertre ugrottunk be, akkor annyit mondtunk a pincérnek, hogy ezúttal csak ezt kérjük, mert hallottuk, milyen finom, és mindenképp meg szeretnénk kóstolni.


De rendszeresen előételt kérek vagy csak salátát. Ma már a legtöbb helyen nem lepődnek meg ezen. Pl. a vegetáriánus fogások régebben gyakran csak az előételek közé kerültek, így csomószor nem is volt más választásom.

2017. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam téged gyakrabban kellett volna étterembe vinni.. Téged a szüleid sosem vittek el? Hogy ilyen idegenül érzed ott magadat? Szomorú..


De még mindig sokkal inkább EZ, mintha te valóban bunkó lennél.

Van egy jó hírem: nem, nem vagy az, egy cseppet sem.


Azt eszel és iszol amit csak akarsz, és ami az étlapon van. Jó étvágyat!

2017. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5-ös sajnos valóban nem voltam normális étteremben.. egyszer, akkor is csak esküvőn, ami nyilván másabb.

Így tényleg nem alakult ki bennem ez a "szokás" . :/

Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 23. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem egyszer voltunk.volt hogy csak egy pizzát mentunk enni.. Vagy ha mostanaban megyünk egy fél adag leves,s második. Akkora adagot.adnak h csuhaj..
2017. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyet, persze. De érdemes szólni, hogy ha te előételt eszel főételként, a másik meg főételt, akkor egyszerre hozzák ki a kettőt, mert maguktól nem így csinálják.
2017. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem ciki. Mi volt, hogy direkt csak desszertre és italra ültünk be. Semmi nem ciki, amíg kulturáltan viselkedsz.
2017. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Azért attól is függ, hogy milyen étterem. Sok helyen fix menükkel dolgoznak, nincs is étlap vagy van, de az adagok eleve úgy vannak belőve, hogy 5-8 fogással lakjon jól az ember. Normál magyaros gusztustalan rántotthúsozóba meg kár menni, otthon is jobbat főzöl.
2017. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!