Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen volt Magyarország...

Milyen volt Magyarország alkohol kultúrája a szocializmus alatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a sör, bor és az égetett szeszekre is, a fogyasztás és a minőség szempontjából.

2018. júl. 8. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Lánchíd Brandy, Hubertus, Kevert, fekete címkés cseresznye, barna címkés barack,triplisec, kőbányai sör (de csak a zöld üvegest itta a jól értesült) meg még valamilyen sör, de arra már nem emlékszem, ... hát ezek voltak a "minőség"
2018. júl. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Fekete címkés cserkó, a kádárizmus folyékony oszlopa! Amikor meg 9-ig nem lehetett inni akkor itták a Diana sósborszeszt, az nem minősült piának, én nem mertem beleinni. A pályaudvaron se volt se azelőtt, se azóta akkora forgalma csomagmegőrzőnek, mert műszak után megvetted a piát, hazafelé beadtad, reggel meg kivetted.

Amúgy meg alkohol+kultúra? Nem megy a kettő együtt.

2018. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

#11 vagyok

a ginfizzt kihagytam, az is volt, ha valaki adott magára.

2018. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Felmérések szerint a 80-as években háromszorosa volt a sörfogyasztás a mainak.

Az akkori munkahelyek 90%-ánál volt alkoholfogyasztás, 10-15%-ánál ki is nézték az embert a brigádból, ha nem vedelt.

Nagyapám művezető volt egy gépgyárban, komoly beosztásban, de nem ritkán fonott borosflaskával járt be dolgozni a 70-es, 80-as években. Egy nagyüzemben simán hullarészegre tudta magát inni az ember, ilyenkor a sarokba ültették általában.

A vendéglátóipar is jobban pörgött, már ami a sarki kocsmákat, proli ivóhelyeket illeti. :D

2021. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!