Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire szokatlan dolog, ha...

Mennyire szokatlan dolog, ha üvegből vagy dobozból ízlik jobban a sör a pohár helyett?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a sör igazi íze, aromája akkor jön elő, ha azt kitöltjük, valamint kulturáltabb is pohárba töltve fogyasztani, viszont pohárból annyira keserű íze van, hogy szinte irritálja a nyelvem. Dobozból és üvegből ha ittam, akkor nem volt ennyire keserű. Miért lehet ez? És sörfogyasztói körökben mennyire számít szokatlannak, furának? (A pohár tiszta.)

2018. júl. 13. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem nagyon érdekel senkit.
2018. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
van időd baromságokat kérdezni azt látom!!!!!!!!!még az a szerencse, hogy a hozzád hasonlóknak csak most van rá ideje!
2018. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Idd úgy ahogy jól esik. Én a dobozost dobozbol szoktam az üvegest ha lehet poharbol, de csak mert könnyedebb kortyolni.
2018. júl. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Ez a milyen pohár, milyen sörhöz igazi sznobság.

Én magam ha tehetem szigorúan pohárból, korsóból iszom a sört.

A sörkedvelés nem biztos hogy neked való, ha a keserűségre panaszkodsz. Feltételezem hogy Heineken, Miller és Corona háromszöget tartod a jó söröknek. Tulajdonképpen ez nem baj, de ne akarj sörkedvelőnek tűnni, ha ez így van, a rendes sörök nem ilyenek.

Ne akarj sörsznob lenni! Mindenkinek az a sör, vagy sörfajta legyen a legjobb amit ő szeret. Én magam rengeteg fajta sört ittam már, az olcsóbbaknál is találtam ár-érték arányában ihatót, meg a drágábbak körében is ihatatlant.

Persze ez ízlés kérdése.

Én azokat iszom amiket szeretek.

2018. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Soha nem akarok sznob lenni, egyszerűen foglalkoztatott a dolog, ezért kérdeztem.


A 3 sör közül, amit írtál egyedül a Miller, amelyik ízlik, a Heineken nekem túl “vékony”, a Corona pedig taszít a kukoricássága miatt.


Amire én gondoltam keserűség alatt, az egy ilyen szúrós, keserű utóíz, csak ez nem ízlik.

Ittam már pl. annál keserűbb stoutot is, de az finomnak nevezhetően volt keserű. De leginkább ezt a szúrós ízt a cseh söröknél tapaaztaltam, talán csak nem való az ízlésemnek. Mint mondtam, problémám nincs vele, csak kíváncsi voltam, miért volt ez a szúrós íz.

2018. júl. 16. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a zatec komlós sörökre értetted. Az elég jellegzetes. Valakinek bejön, valakinek nem. Mondjuk az ipák keresűbbek, csak másképpen. Próbáld azt ha szereted a kesrrűt.
2018. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A Soproni IPA volt az egyetlen, amit kóstoltam, de az nagyon nem ízlett, nem tudom, hogy azért, mert a Soproni rontotta el vagy alapból az IPA nem való az ízlésemnek. A Fuller’s ipájával szemeztem még, mert nekik ittam a London Pride sörüket, és nekem az egyik legfinomabb volt, amit eddig kóstoltam.

Úgy tudom, az IPA a citra komló miatt kapja azt a jellegzetes ízét, talán csak a szám nem szereti annak a komlónak az ízét. Esetleg tudsz ajánlani jó ipát?

2018. júl. 16. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
A soproni ipánál a többi ipa, legalábbis amiket ittam még ipásabbak. Vagyis még jellegzetesebbek benne az aromakomlók íze. Így nem tudom ajánlani egyiket sem. Mondjuk fullers ipát még nem ittam.
2018. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!