Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikor lehet azt mondani...

Mikor lehet azt mondani magamról, hogy bírom a piát?

Figyelt kérdés

Mostanában foglalkoztatott a kérdés, mert sok ember mondja magáról hogy bírja a piát. De szerintetek ez miben nyílvánul meg? Én pl. 3,5 dl Hubit, 2 sört, rá meg egy üveg bort, és tudtam járni, magamnál voltam, nem hánytam. Kb. ez volt a legnagyobb ivásom, nem igazán szoktam hányni (max még aznap ha éhgyomorra ittam sokat), de másnap még sose hánytam. Illetve mindig tudtam magamról ivás közben, haza tudtam menni magamtól gond nélkül, ilyen ,,nagyobb" adagoknál is, és nem csináltam olyat amit megbántam volna. Akkor én most bírom a piát szerintetek?


A kérdés célja, hogy a kérdést olvasó embereknek vajon mi számít annak a bizonyos ,,én bírom az alkoholt"-nak



2018. júl. 22. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Én nem mennyiségre nézem ezt a kifejezést, nekem erről az alkoholizmus jut eszembe. Alkoholizmus, amire büszke a tulajdonosa.


Bírni ugyanis úgy lehet a piát, ha kialakul egy bizonyos mértékű tolerancia a szervezetben. Ennek pedig a rendszeresség a feltétele. Olyan nem igazán létezik, hogy valaki csak alkalom szerűen iszik, mégis bírja a piát.

Ha valaki pár hónapot kihagy a piázással, az úgy elszokik tőle, hogy harmad annyi piával éri el ugyanazt a hatást, mint ha rendszeresen inna.


A kérdésre konkrétan válaszolva, igen, én azt mondanám erre, hogy aránylag jól bírod a piát.

Viszont visszakérdeznék, szerinted ez természetes? Vagy jó az út?

Nem akarok én itt okoskodni, meg közhelyeket pufogtatni, meg hát mögöttem is van már 1-2 dolog, szóval a tapasztalat beszél belőlem, és az a helyzet, hogy azért ez veszélyes játék ám!

Ez most még elvan azon a szinten, hogy ki hogy bírja a piát, mint valami bizarr verseny, csak ez sokszor nem áll meg itt, és nincs meg következmények nélkül.

Szóval csak okosan. Meglepően könnyen tönkre b-hatod magad.

2018. júl. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Engem igazából nem is érdekel mennyire bírom, és nem versenyzek senkivel, annyit iszok hogy úgy érezzem magam ahogy akarom.

Nem szoktam gyakran inni, havonta vagy két havonta, ritkábban előfordul hogy havi többször is. Viszont szerintem nincs 100%ig igazad, mert lehet hogy a legjobban az alkoholista emberek bírják az alkoholt, de szerintem ha ezt a hozzászokás faktort kivesszük a dologból, akkor is van olyan aki jobban bírja vagy kevésbé (attól függetlenül hogy ő milyem rendszerességgel iszik). Példának itt vagyok én is, mert én kb. havonta iszok, mégis ,,bírom", és van olyan ismersöm aki kb. minden héten iszik (attól a mennyiségtől nem többet amit ugye én ittam), mégis olyan állapotban van, hogy elhagyja mindenét, meg mozgásképtelen.

A testsúlytól meg a magasságtól is el szerenték vonatkoztatni, mert van egy osztálytársam aki vagy 120kg, mégis pár korty bortól már el is aludt.

Szóval azt állítom hogy két hasonló testsúlyú ember, akik ugyanolyan időközönként isznak (hogy minden más tényezőt kilőjünk) azok lehet, hogy teljesen máshogy bírják. Szerintem ez függhet genetikától is, illetve egyéb ilyen nem teljesen kézzel fogható dologtól, pl. személyiség, intelligencia (ugyan annyi pia mennyiségről van szó, szóval nem a mértéktartásra gondolok).

Nektek/ Neked mi a véleményed erről?

2018. júl. 22. 07:36
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez is igaz, az életkor is befolyásolja, még az aktuális lelkiállapot is, me még sok monden.

Sőt, az alkoholizmusnak is van az a stádiuma, mikor már egy feles is kiüt. Vannak átfedések, és elég nagy "sávban" vagy szórásban, ez igaz.


Ugyanakkor nagy általánosságban tartom, amit elmondta. Egyrészt ha pl rendszeresen innál, akkor még jobban bírnád... egy ideig. :)

Másrészt alapvetően arra akartam kilyukadni, hogy 10-ből 9 alkalommal ez a klasszikus "bírom én a piát" mondat, a fentebb vázolt szituban szokott elhangzani, aminek az oka legtöbbször a rendszeresség, a következménye meg azok a lesúlytó statisztikai adatok, amik a Magyarországi alkoholisták számáról szólnak.

Szóval ja, sokfelől lehet nézni, és ahogy mondtam is, nem akarok én pláne ismeretlenül okoskodni, csak nagy általánosságban, látom mi folyik körülöttem, és tudom, milyen alattomos tud ez lenni.

2018. júl. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Ez igen! Gratulálok! Ön egy alkoholista!
2018. júl. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez így önmagában nehezen értelmezhető, mert ugye kihez képest? Ismerek feleakkora lányt mint én, de simán bír annyit mint én (nem kevés), úgy, hogy tényleg csak ritkán, alkalmakkor iszik. Lehet benne tényleg rutin is, de akár genetika is. Ismerek olyanokat is, akik rohadt sokat ittak gond nélkül, most? Két feles meg egy sör és már hülyék. Szóval többrétű a dolog, no.
2018. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Félre értés ne essék, nem vagyok rá büszke.

Volt időszak, feketén lakásokat újítottunk fel hárman. 5 órától, este 20 óráig dolgoztunk. Minden nap fejenként elfogyott1-1 liter gin. Hárman, hozzá megittunk még 2 láda sört. Ezzel az italmennyiséggel még simán dolgoztunk.

Ez is kevésnek bizonyult, mert abban az időben, még Csehszlovákia volt és ott volt 80-as selikó nevezetű pia. Később már nap indításnak ebből ittunk fejenként két decit nap indításnak.

Később, elmentem mozdonyvezetőnek és sokszor előfordult, végeztem, irány a kocsma és onnan mentem újra munkába.

Volt, úgy tettek fel a mozdonyra, mert nem bírtam felmenni. Mondjuk, sokszor olyan állapotban voltam, a saját autóm nem ismertem meg. Bele tettek, akkor már elmentem vele.

A lényeg, jött egy lány, aki végett, két hónap alatt, abba hagytam italt, csavargást mindent.

Azok a barátaim, ismerőseim, akik így folytatták, már nagyon rég a temetőbe pihennek.

Bírod, nem bírod, gondold végig, megéri inni? Iszol, minden kép tönkre vág, kit előbb, kit később és főleg a tömény. Láttam a kollégám, mikor sárgán világított a sötétben:(( A mája, ezzel együtt, mondhatni, minden belső szerve feladta 40 évesen. Valami 600-as gammaGT-t mértek nála.

2018. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
#6: Dettó így voltam a legjobb barátommal. Ahogy mondod, kénsárga volt, gyakorlatilag a nővér mutatta meg, meg se nagyon ismertem volna. Kommunikálni már nem tudtam vele. A legolcsóbb szar piákat itta, arra telt. Szóval azért próbáljunk vigyázni és máriatövis.
2018. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

600? Egy rokonomnak volt 2000 ezer a gamma GT - je. Már nem él.


Apósom 83 éves, gyerekkora óta nyeli a töményet, bagózik, neki 23 volt, asszem 50 - ig normális. Jobb a vérképe mint az enyém. A doki azt mondta 1 % aki ilyen életvitellel eddig él.

2018. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 09:50 Nem törvényszerű, de nagy az esélye hogy végez vele.

Én a piát, mint írtam, abba hagytam, de 10 évesen, már napi doboz ciginél tartottam. Most vagyok 61 és jó húsz éve, a napi 3-4 doboz megy el. Egy orvosi vizsgálat sem mutatott még ki semmi bajt. A fizikai munka is jöhet. Mint a piásoknál, nálam sem tudni, mikor ér el a vég.

Annyit láttam körülöttem, aki a rövidet tolta, azok mind kibuktak. Jó ők több töményet ittak, mint más vizet.

2018. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Farokméregetés.
2018. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!