Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van valami konkrét oka hogy...

Van valami konkrét oka hogy néhány olcsó "sört" miért csinálnak nagyon szénsavasra?

Figyelt kérdés
nem egynél figyeltem meg hogy ha nem vagy nagyon szakavatott, alig csúszik le a rengeteg szénsavtól pedig a legallja 3 vagy az egyel jobb 4-%os kategóriában van
2018. aug. 2. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szén-dioxid olcsóbb, mint a sör.
2018. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért mert ilyen a magyar ízlés, az olcsó pezsgő és az ásványvíz is erősen szénsavas Magyarországon (az olasz dúsított ásványvízek kb a Magyarországi fél-szénsavasnak felelnek meg. A másik ok az lehet hogy az extra szénsavval normális beltartalom nélkül is szép vastag habja lesz a sörnek, ami persze hamar eltűnik. Dolgoztam csaposként és tapasztaltam hogy például az Arany Ászok habja kb négyszer gyorsabban tűnik el mint a Soproni-nak, pedig utóbbi sem a sörgyártás csúcsa.
2018. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, minél szénsavasabb annál kevésbé érzed a sör saját ízét. Elnyomja a szénsav, mondjuk nem az alkoholfoktól függ a sör minősége.
2018. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a szénsav elnyomja a szar sörök ízét.
2018. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!