Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem vizsonylag...

Tudnátok nekem vizsonylag olcsó ételeket ajánlani úgy, hogy cukorbeteg vagyok és néhány dologra allergiás?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon változatosan és egészségesen ettem, az évek során megtanultam a betegségeimmel együtt élni és mindig finom ételeket készítettem. Mindent el tudok készíteni diabetikusan. Csak így nagyon sokat költök élelmiszerre és ezen jó lenne változtatni.

A tipikusan olcsó ételek pl. krumplis tészta, grízes tészta nem jöhetnek szóba. A krumpli, a kenyér, a tészta, a rizs csak kis mennyiségben fogyasztható, illetve nem ehetek káposztát, paradicsomot, mákot, diót, mogyorót, almát, őszibarackot.


2013. febr. 26. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Húsfélékből legolcsóbbak a belsőségek, azok közül is a máj: ebből resztelt máj, rántott máj. A mai napon írtam egy feltett kérdésre, egy fokhagymás májreceptet, keress rá, valaki hízott liba/kacsa májat akart sütni. Ugyanezzel a fokhagymás recepttel szoktam esetenként sertés-májat is készíteni.


Olcsó még a baromfi csontosa: far-hát-nyak-szárny: ezekből akár a pörkölt, akár raguszerűen készíted valami párolt zöldségfélével, ha nem akarod rizseshúsnak, tarhonyás húsnak készíteni.

De ezekből finom a raguleves is főzhető, vagy keress rá a neten, én nagyon szeretem a palóclevest is csirke-csontosból.

Kispénzű nyugdíjas szomszédasszony pl. csirke-szárnyból + lábból főzte a kocsonyát, kaptam tőle egy tányérral, egész jó volt.


Pulyka-nyak (liba/kacsa nyak) pörköltnek, hordós aprókáposztával húsos káposztának is kitűnő.

2013. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy káposzta nem jöhet szóba. De gondolom, hogy csak a fehér- ill. kelkáposztára értetted, a hordós káposzta azért még belefér.
2013. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Allergiás vagyok a káposztára, így az semmilyen formában nem jöhet szóba, de nagyon szépen köszönöm a többi ötletet. Igazad van, valószínűleg olcsóbb fajta húsokat kell vennem, mint eddig. A májat pedig mindenképpen ki fogom próbálni.
2013. febr. 26. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Örülök, ha tudtam segíteni. Ha még esetleg valami eszembe jut, akkor még majd írok. Meg gondolom másoknak is lesznek még használható ötleteik, ha napközben nem is, estefelé majd még biztosan jönnek válaszok.
2013. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most rátaláltam a fokhagymás receptemre, nézd meg, sertésmájat (a vastagát) ezzel a módival, valami körettel tudsz készíteni. Ami máj marad, azt hagyd a zsírban, akkor nem fog kiszáradni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__40..

2013. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

különféle zöldséglevesek

pl zöldborsóleves, zöldbableves, gombaleves stb annyi hogy ne tegyél bele nokedlit/tésztát hanem pl májgombócot tegyél bele vagy főtt tojáskarikákat így olcsóbb és laktató ételt kapsz

főzelékek kefírrel sűrísd-kapros-tökfőzelék, zöldbabfőzelék, zöldborsófőzelék stb hozzá főtt/tükörtojás, pörkölt, fasírt stb

húsgombóc spenóttal

reszrelt máj pár szem főtt krumplival(te tudod, hogy ezekből mennyit ehetsz vagy edd inkább főzelékkel)

hagymás rántotta

tojásleves

sülthusok salátával, párolt lencsével stb

sárgaborsófőzelék sült virslivel

hentestokány/borsostokány annyi rizzsel amennyit ehetsz

citromos halfilé kapormártással

tonhalkonzevr saját/olajos/különféle mártásos lében

2013. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bármilyen fözelék kukorica keményitővel sűritve.


fagyasztott halak viszonylag olcsók lehet leves,

grillezve, sütve...


zabpehely kifejezetten jó a cukrosoknak és elég olcsó

tészta helyet használhatod leves betétnek, jó sütinek,

zabkása 5 perc a mikroban és olyan mint a tejbegríz


hajdina, köles, árpagyöngy olcsó dolog húsos zöldséges egytálkajákat ugyanugy mintha rizs lene könyű elkésziteni

leves betétnek is jók, laktató salátának

2013. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is a válaszokat.
2013. febr. 26. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

én már megtanultam, hogy vannak üzletek ahol egyes ételek olcsóbbak, míg máshol meg mások.

pl. teljes kiőrlésű lisztet 240-360-ért szoktam venni a tescóban (vitamill tk. rozsliszt), sparban (natur bio tk. búzaliszt).

zabpelyhet a sparban 199 ft-ért fél kilóját (s-budget, papírzacskóban van).


diabetikus termékeket nem veszek, mert drága és rossz.


kenyeret a sparban veszek (sbudget korpás szeletelt kenyér, 199-219 ft között van 750 gramm).

2013. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

itt egy blog, hátha találsz benne ötleteket, a szerzője oda szokta írni a szénhidráttartalmat is!

[link]

2013. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!