Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez normális alkoholfogyasztás...

Ez normális alkoholfogyasztás után?

Figyelt kérdés
Nem szoktam inni! Szinte sosem, ha iszom is valami alkalom miatt akkor is max 1 pohár bor. Tegnap volt a születésnapom és a barátokkal kicsit többet ittam mint szoktam. Kicsit sokkal többet. Ittam 3 vodkanarancsot, két kis kalinkát (2cent), meg egy pohár vörösboros kólát. Éreztem, hogy be vagyok rúgva, de mire hazajöttem nem volt bajom már. Kb 3 órát tudtam aludni, felébredtem, és iszonyatosan fáj meg görcsöl a gyomrom, illetve mászkálok wcre hasmenés miatt. Hányni nem hánytam, bár néha éreztem hogy mintha jönne föl. Mit tegyek hogy gyorsabban elmúljon ez az állapot? Normális hogy így reagálok órákkal később az alkoholra? 9ig ittam meg a vodkanarancsot meg a kalinkát, kb 3 órával később a bort... Egyébként 20 éves vagyok és lány :)
2018. szept. 22. 06:32
 1/7 grafno ***** válasza:
88%
Lehet, hogy nálad normális. Valószínűleg a keverés miatt van. Jobb nem keverni az italt. Hogy gyorsabban elmúljon, lehet enned kellene.
2018. szept. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha nem ittál eddig még úgy rendesen, akkor normális. A vörösbor rohadt alattomos egy dolog, ha nem vagy hozzászokva. Egyébként szerintem hánytasd meg magad. Nem kellemes érzés, de utána szerintem jobb lesz. Utána azt szokták mondani igyál vizet. Én kólát szoktam, mert elnyomja az alkohol ízét, laktat és szénsavas, így egy kicsit megböfögtet.


19/F

2018. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Ezt narancs meg kóla keverést jobb lenne elfelejteni.

Valami hányinger már akkor mikor megissza az ember.

A szeszhez max egy kis ásványvíz a jó.

2018. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
sima narancs és kóla megivásától is rosszul leszel, máskor ne igyál össze vissza mindent.
2018. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Össze-vissza ittál mindent.


Bár itt sokkal inkább a vörösboros kóla nevű moslék okozott gondot, a ki tudja, milyen gagyi "borral".


Igyál sok vizet, és max. valami kekszet rágcsálj.

2018. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Normális. Én is voltam 20 éves lány, én is akkor ismerkedtem az ivással, 30 évesen már eszembe se jutott volna igénytelenebb italokat kevergetni... Egyetlen eset után, amikor az ivás után fél nappal még az ásványvizet is kihánytam (igaz, én jóval többet és vegyesebben ittam, mint te, megkóstoltam mindent s volt választék :D mindezt az alkoholizálásom legelején) levontam a konzekvenciát s azóta nem keverek össze mindent. Egy másik eset megmutatta, hogy rossz minőségből 2 korty is tragikus számomra, na azóta nem kóstolom meg csak úgy, amivel megkínálnak. S azóta az ivással semmi bajom.

Tanulj belőle.

2018. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a vörösboros kóla volt a hunyó. A vodka a legtisztább ital, csak etil alkohol és víz keveréke, én attól vagyok a legkevésbé másnapos, és piálás közbe sem volt tőle még olyan hogy előbb hányjak mint hogy igazán részeg legyek, ez a borról meg a likőrökről nem mondható el. A bor ellenben alattomos ital tud lenni, savassága miatt ki tudja készíteni a gyomrot, a vörösbor ráadásul nem is olyan könnyed bor mint a fehér meg a rozé, a vérnyomást is megemeli. Napi 1 pohár jó minőségű száraz vörösbor egészséges, de a kólához minden bizonnyal valami jó szar minőségű édes vörösbort adtak, ami még egy lapáttal rátesz és a kóla-narancs kombó se a legjobb, elég csak belegondolni hogy milyen elegyet alkotott a gyomrodba a vodka-narancs VBK-val összekeverve. Szerintem VBK-t ne igyál máskor, gusztustalan egy ital.
2018. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!