Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik sör a legkevésbé...

Melyik sör a legkevésbé keserű és a legkeserűbb sör amit ittatok?

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Legkevésbé az összes olcsó 3-4%-os sör pl. Balatoni, Kanizsai, Waldert, Lövenbrau, Hoffbrau. A drágábbak közül meg a Heineken az ami full vizezettnek hat, alig keserű. A legkeserűbb amit ittam a Pilsner Urquell de úgy általában a csah sörök keserűek. A Krusovice meg a Staropramen is az, illetve az olcsóbbak közt a Kozel meg a Rychtar is.
2018. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legkevésbé keserű amit valaha ittam az a régi Miller volt amit még Olaszországban gyártottak, mióta Magyarországon gyártják nem a keserűje lett több hanem csontszárazra ki van erjesztve amitől picit keserűbbnek hat, de ezzel az az egész minimális élvezeti értéke is elveszett ami volt benne.

A legkeserűbb az pedig szerintem az első szériás Dreher Hidegkomlós volt, azóta jócskán visszavettek belőle.

2018. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Komlótól függ, a csehek előszeretettel használják, így ezek elég keserűek.
2018. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legkeserűbb sör, amit valaha ittam, az az alkoholmentes Amstel volt. Iszonyú keserű, annyira, hogy egy fél literes pohárral sem tudtam meginni, kb. 3 decit ittam belőle, amikor mondtam, hogy elég volt, ez már itt marad.

A sör persze alapjába véve keserű, de azért vannak nagyon minimálisan keserű, kifejezetten kellemes fajták, amikből nehéz megmondani, hogy melyik a legkevésbé keserű, ezekből pár példa, amiket ittam: Beck's, Borsodi Mester, Borsodi Bivaly, Borsodi Jeges, Löwenbräu Original, Kőbányai, és a Soproni IPA.

De amúgy vannak olyan sörök is, amik ugyan kevésbé keserűek, viszont kisebb-nagyobb mértékben "elcseszett" ízük van, legalábbis nekem abszolút nem ízlettek: Heineken, Pécsi Sör (Prémium Lager), Soproni Démon, Borsodi Tüzes, Löwenbräu Lager, és a Zipfer.

A Gösser eléggé érdekes ízű, mert ugyan az átlagnál keserűbb sörök közé tartozik, de ez mellett van valami különleges is az ízében, amit nem tudok megmagyarázni! :/ A Borsodi Tüzes viszont egyértelműen azért rossz, mert nagyon vizes utóíze van!

2018. szept. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsolo79 ***** válasza:
A legédesebbet nem tudnám megmondani,de a legkeserübbet igen,amit ittam! Ez az ukrán porter sör 28 fokos iszonyúan keserű !
2018. okt. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%
A sör legyen keserű, hiszen sör.
2018. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a legkevesbe keseru a kenyai Tusker volt.
2018. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Épp most kóstoltam meg az egyetlen francia márkájú sört: Kronenbourg 1664 (sima, nem Blanc) - szerintem ez a legkevésbé keserű, a sör természetes aromája viszont annál inkább érződik rajta, lágy, kellemes, isteni finom! :)
2018. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!