Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bacardi black mivel másabb...

A bacardi black mivel másabb mint a sima fehérrum? Ízben például? Jobb vagy rosszabb? És hogyan kell inni, van valami ´´szabálya´´, vagy mivel jó keverni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak a dark rumok ezek akár feketés árnyalatúak, na őket melasszal színezik, és nagyon erős sajátos ízük van. pl. Captain Black vagy Myers.

És vannak az érleltek, ők pedig a hordótól kapják a színt ranyló és barna árnyalatokat. pl. Bacardi 8, vagy Matusalem 10 éves, 15 éves. ezek vetekszenek egy konyakkal is, olyan elegáns ízük van.

Az viszont nagy kár, hogy Magyarországon csak kevés féle finom rumot lehet kapni.

Bacardi rum = Kubai eredetű rum. A világ legismertebb fehérrum márkája. Az utóbbi években a Baacardi cég Puerto Ricoban és Mexikóban gyártja. Cukornádcefréből állítják elő a 40%-os szeszfokkal. önmagában is fogyasztják, de kiváló koktélalap.A fehér rumot inkább koktél alapjaként használják,a Dark azt lehet önnállóan is inni,akár teszel bele egy citrom karikát.Természetesen ezt variálhatód ,hogy miként iszod.Írok le neked egy-két recepted,ha nem bánod:


Bacardi Mai Tai:


3 cl Bacardi Superior fehérrum

3 cl Bacardi Black barnarum

1,5 cl DeKuyper Apricot Brandy

1,5 cl Fabbri mandulatej

1 cl frissen facsart zöldcitromlé

5 cl narancslé (100 %-os)

5 cl ananászlé (100 %-os)

1 öntet Bacardi 151 high proof rum


Pohár: Highball

Készítés: Sékerben sok jéggel összerázzuk a fenti összetvõket (kivéve az overproof rumot) és azt a pohárba jégre szûrjük. A legvégén egy öntet Bacardi erõs rumot locsolunk a kész koktél tetejére.

Díszítés:Zöldcitrom gerezd és mentaágacska


Passion Orro:

4cl Bacardi Oro

* 3cl Passion Fruit szirup vagy pára

* Lime gerezdek


Elkészítés:

Tumbler pohárba törtjégre töltjük a Bacardi rumot, és a gyümölcspárát, kissé kinyomkodva hozzáadjuk a limegerezdeket és jól összekeverjük vagy összerázzuk.


Díszítés:

Lime, friss gyümölcs + szívószál.

Ezek nagyon jó italok,én már próbáltam.Remélem segítettem:-)

2010. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ, pont ilyenre vártam
2010. jún. 25. 08:25
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha higítod a 37,5-40 fokos rumot, akkor 1 hülye vagy, 2 meggyalázod az italt
2010. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!