Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen, itthon is beszerezhető...

Milyen, itthon is beszerezhető barnasör-különlegességeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 01:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

[link]


[link]



Ezt a kettőt néztem eddig

2018. dec. 1. 20:04
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

Ja igen, azt elfelejtettem, hogy nem csak a márka alapján minősítettem őket, kóstoltam is az általad említett söröket. Az már csak hab a tortán, hogy a borsodi tüzes egyáltalán nem barna sör..


Ezek korrekt sörök, de az árukért szerintem ennél sokkal jobbakat is lehet kapni 🙂

Például:

Monyo Black Mamba (laktózos, vaníliás stout)

Szent András Esthajnal 18 (füstölt szilvás imperial stout)

Fehér Nyúl Stout

Mad Scientist New York Mocaccino (ez is egy laktózos stout, finom kávés, egyik kedvencem)

Pardubicky Porter

Bernard Dark Lager (ez auchanban kapható kb 500 forintért és szintén szuper.

Ezek mind szép fekete, csokis-pörkölt-kávés ízvilágú sörök. Pesten a Beerselectionben kapható is mind. Ha kell még segítség, írj nyugodtan.

2018. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Madnezz válasza:

Cseh vonalon a Primátortól a 24 Double egy sűrű, édes likőrös különlegesség. A csehes boltokban, esetleg a Beer Box-ban kapható. A Benard is jó, ahogy írták. Nagy kedvencem a Pardubicky Porter.

Ugyanott lehet kapni a Maiseltől a nagyüveges Choco Bock-ot 1200-1400 Ft körül, az tényleg egy szép ajándék, vagy a kisüveges Choco Porter is jó. De a sima Maisel Dunkel barna búza is jó darab.

A belga vonalon a Leffe Bruin nagyon jó vétel, de mivel mindenhol kapható nem annyira exclusive, úgyhogy a GRobyban kapható Gulden Draak Quadrupel, vagy a belga szakboltokban beszerezhető, pl. Bem Rakpart 15 Belga Sörmester kapható/rendelhető weben a La Trappe Quadrupel talán még jobb. 800-1000 Ft körül. Esetleg az Auchanban most van négyes pakkban pohárral La Trappe abban benne van a barnájuk és a quadrupel is.

Magyar vonalon a legjobb barnákat a Szent András Sörfőzde csinálja, az alap Fekete is jó, de van több erős barnájuk. Black Rose, Fekete Betyár, Szent András Könnye, van amelyik gyümölcsös, de nem veszik el a sör fekete-barna íze emiatt. És az említett Esthajnal is jó, az minden évben máslyinnek készül.

A hazai kézművesektől amit írtak a Fehér Nyúl Stout és amad Scientist New York Mocaccino is jók.

2018. dec. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%

Kis szutyok sörfőzde alatt azt értem, hogy néhány nyikhaj ki tudja milyen összetevőkből, milyen körülmények között, milyen vicces hangulatban mit kotyvaszt, hogy aztán mindenféle hatástanulmány nélkül méregdrágán eladja neked.

Lehet, hogy a komponensek összhatása nagyon káros. Jómagam például voltam már nagyon rosszul kraft sörfőzde pacsmagolásától. De a békésszentandrási Ogre bácsi söreit tényleg bátran ajánlom, a Hunyadi téren meg is kóstolhatod őket, mindig tisztán tartják a rendszert, folyamatosan mossák, takarítják, ami a sörözés alapja.

2018. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszoló által ajánlottak is nagyon jók!


Utolsó, nem azért lettél rosszul mert többet ittál a kelleténél? A nagyipar használ mindenféle pótanyagot, amelyeknek semmi keresni valója a sörben, de te a kraftosok kotyvasztásaitól félsz? Hát jó...

2018. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!