Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Műanyag flakonban tárolt házi...

Dezofejes82 kérdése:

Műanyag flakonban tárolt házi pálinka megromolhat-e?

Figyelt kérdés
Egy hónapja van a flakonban, a (14-18°C-os) szobámban egy táskában hagytam. Nem lesz bajom tőle, ha iszok belőle?
2018. dec. 7. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a pálinka nem romlik meg de, hogy bajod lesz-e töle azt nem tudhatjuk (Minöségtöl, mennyiségtöl is függ.)
2018. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem romlik meg, de azért jobb lenne, ha áttöltenéd üvegbe.
2018. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 IronYpetya ***** válasza:
100%

Ha megromlik egy pálinka, az kvvanagy bajt jelent, kb. antikrisztus születésének a jele :D


Az alkohol ilyen koncentrációja mellett nem tud megromlani, de még penészedni sem, semmilyen lötty.


Viszont a műanyagból az alkohol képes kioldani ezt-azt. Íze is szépen változik, és nem a javára.


De veszett több is Mohácsnál, megihatod, ha csak ennyi a gondod, amit leírtál, ez a cucc még bőven jó. Máskor azért maximum utazás alatt legyen műanyagban, utána irány az üveg. Abban évekig eláll - és erősödik :D

2018. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Na, te sem lehetsz nagy alkoholista, ha képes voltál elfelejtkezni egy hónapra a táskában levő pálinkáról!:D

Fogadjunk, hogy most sem jutott eszedbe, csak kellett a táska!:D

Megihatod, nem lesz tőle bajod!:)

2018. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

#4-es, nem, csak lusta voltam kiírni a kérdést eddig, és holnap tervezek inni belőle. :D

2018. dec. 7. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is bátran megihatod, főleg, ha az ízén nem mutatkozik elváltozás. Itt a 3-as válaszolónak erre a mondatára gondolok: "Viszont a műanyagból az alkohol képes kioldani ezt-azt. Íze is szépen változik, és nem a javára." Gondolom, hogy ásványvizes palack (vagy más emberi fogyasztásra alkalmas palackban van a pálinka).

Máskor, a legrövidebb időn belül töltsd üvegbe. Abból még az ükunokád is bátran ihat!

2018. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem önérzetes házi pálinka megsértődik, ha műanyagban tárolják... Jót biztos nem tesz neki, de kétlem, hogy különösebb bajod lenne.
2018. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3,

A pálinka az évek alatt erősödni nem fog, évenként veszít a fokából. Pl egy most 50 fokos pálinka jövőre üvegbe nem lesz csak 48 fokos esetleg.


6,

Annyira emberi fogyasztásra alkalmas műanyagot nem tudok. A boltba pl amit veszel vizet abból se eszed meg a flakkont. De ebből is megy a vita, hogy a műanyag flakkonokból a benne tárolt folyadék oldhat ki anyagokat és van amelyik kifejezetten káros is a szervezetre, de azzal védekeznek, hogy alacsony koncentrációba tartalmazhatja csak az az anyagot. De többször is tiltottak be már (ha más nem egy időre) különböző palackozott ásványvizet is.

Most meg ha egy pálinkáról beszélünk ami még jobban oldja a műanyagot, mint egy víz akkor ugyan mindegy milyen flakkon. Bár mondom még egyszer én soha életembe nem fogyasztottam semmilyen palackot, de ahány ház annyi szokás.


A kérdezőnek meg csak annyit, hogy nyugodtan megihatja, semmi baja nem lesz. 1 hónap még szinte semmi műanyag flakkonba. Max lesz egy pici utóíze vagy valami.

2018. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as,

helyes az észrevételed az emberi fogyasztásra alkalmas (vagy alkalmatlan) palackról. Gondolom, te is úgy értetted, ahogyan én is, hogy a kérdező nem a palackot akarja elfogyasztani, hanem az abban tárolt folyadékot, csak hát bemutattad nekünk, hogyan kell értelmezni. Így értelmezte a 3-as és én is. Ismétlem: a palack anyagából kioldódhatnak ólyan anyagok, amik megváltoztathatják a benne tárolt pálinka ízét.

2018. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!